RadioNewsLetter - Wydanie 576

Numer wysłany 2013-04-18

Drodzy czytelnicy, Radio Plus w nowej odsłonie, Traffic FM z Wrocławia zakupiony przez Eurozet, lokalny biznesman wygrał koncesje w Stargardzie Szczecińskim... czyli powstanie kolejne, lokalne radio? Wow... Niby dużo się dzieje, a nie ma o czym pisać. Ci co się sprzedali nie mają już nic do powiedzenia, ci którzy kupili nie mówią, co zrobią ze stacją, bo to jeszcze tajemnica handlowa. A ci, co dopiero zaczną robić radio... poczekamy aż zrobią. W tym wydaniu mamy świetną relację z NAB Las Vegas i z Poznania, z konferencji o cyfryzacji eteru. I inne stałe rubryki. Zapraszam i pozdrawiam Was bardzo wiosennie alina

Wizytówka: Dawid Rajwa - Radio Plus Opole

Szef anteny, Dj.
Zacząłem w 2 klasie szkoły średniej. Był to piękny czas pierwszych lat radiofonii komercyjnej. Jako wierny słuchacz i aktywny "konkursowicz" często bywałem w opolskim Radiu Pro Kolor. I właśnie podczas jednej z takich wizyt, gdy po odbiór nagrody wybrałem się z kolegą z technikum, ten rzucił pomysł żeby zapytać o pracę. Szczerze? Potraktowałem to jako żart... pewnie i tak się nie uda.

Radio 2020 – Valerie Geller

Valerie Geller jest jednym z najbardziej wpływowych i najlepszych konsultantów radiowych na świecie. Jej pierwszą książkę - Creating Powerful Radio - zamówiłem w roku 1996 wysyłając do USA dolary w gotówce (!) w zaklejonej kopercie. Na szczęście Amerykańskie Stowarzyszenie Nadawców (NAB) przyjęło taką formę zapłaty (chociaż ostrzegali, że nie przyjmują gotówki w kopertach) i wkrótce dostałem upragniony egzemplarz.