RadioNewsLetter - Wydanie 577

Numer wysłany 2013-04-25

Drodzy czytelnicy, Tak się nagadałam z Marciniem Sobesto, że już nic z siebie mądrego nie wykrzesam. Udanego udanego i słonecznego długiego week-endu. serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Anna Geryn - Radio Wrocław

Prezenterka i wydawca pasma około południowego (10.00-15.00, poniedziałek - piątek) w Radiu Wrocław, wcześniej działałam o poranku (06.00-10.00), wcześniej reporterka, wydawca dzienników, prezenterka w Programie Miejskim.
Początki radiowe to praktyki studenckie...mojej koleżanki-polonistki. Jako studentka geografii jedyne, na co mogłam liczyć, to siedzenie w przydrożnym rowie i liczenie samochodów, aby udowodnić, że Oleśnica jest ważnym węzłem komunikacyjnym.

Świat według njusrumu...

Mistrz cynizmu i ironii, saper zakłamania John Stewart rozjeżdża CNN za Boston. Nawiązując do ich sloganu reklamowanego „this is CNN” stawia potężny znak zapytania. Poniewiera ich za chaos, podawanie niesprawdzonych wiadomości, zbytnią ekscytację wydarzeniem. „Ich ekskluzywna relacja z zamachu na maraton była dlatego ekskluzywna, że była ku** nieprawdziwa”, wrzeszczy Stewart. Jego kpina jest momentami uzasadniona, ale - trawestując jego samego - genialność satyry polega na tym, że to tylko satyra.

Prawie jak w kinie...

Dziś będzie o jednym z najbardziej oczekiwanych seriali telewizyjnych tego roku. Oczywiście mam na myśli produkcję amerykańską. Podczas gdy w Polsce ewolucja serialu zatrzymała się na etapie telenoweli, w USA tego rodzaju produkcje telewizyjne są dziś walką o jakość. Ale przechodząc do konkretów- jestem po obejrzeniu pierwszych odcinków Bates Motel. Serialu będącego prequelem wydarzeń z najsłynniejszego filmu grozy w historii kina. Chodzi o Psychozę Hitchcocka...