RadioNewsLetter - Wydanie 588

Numer wysłany 2013-08-22

Drodzy czytelnicy, W pierwszej 20 najczęściej odwiedzanych festiwali na świecie, liście którą otwiera Glastonbury, gdzie tuż za jest Roskilde i Rock Werchter nie ma jeszcze żadnego festiwalu z Polski, ale przecież rynek się dopiero rozgrzewa. W Holandii co roku organizowanych jest ponad 340 festiwali i liczba odwiedzających nie maleje (w zestawie najczęściej odwiedzanych jest Pinkpop, na miejscu 11). Dlaczego o tym wspominam? Bo chce zbudować most do tekstu Ariela, który co roku odwiedza różne festiwale i ma niecodzienne spostrzeżenia. Zapraszam w imieniu autorów do naszego wakacyjnego dwutygodnika. Serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Łukasz Luszczak – Radio Bielsko/Radio Express FM

Redaktor naczelny, szef muzyczny
Wszystko zaczęło się w gimnazjum. Chłopak na ogół wstydliwy, który od najmłodszych lat jak ognia unikał przedszkolnych występów, szkolny akademii, wystąpień na apelach, nagle zainteresował się radiem i to przez pryzmat mikrofonu. Pamiętam jak jako kilkunastolatek namiętnie zacząłem słuchać Radia Bielsko, jednocześnie przyszło zainteresowanie muzyką.

Świat według njusrumu...

Zaryzykuję: Grzegorz Miecugow dostał po twarzy na Woodstocku nie za TVN. Dostało całe dziennikarstwo. Gombrowiczowska gęba nienawiści nazywa się Oskar Wądołowski i wygląda jak każdy młody zbuntowany chłopak. Nie rozumiemy się z niektórymi odbiorcami, ale to nikomu nie daje legitymacji by nas bić. Fizyczna napaść na dziennikarza jest skrajnością, bo dając widzom twarz i serce oczekujemy co najmniej szacunku, nigdy sponiewierania.