RadioNewsLetter - Wydanie 598

Numer wysłany 2013-11-07

Drodzy czytelnicy, Tegoroczne Europejskie (z nazwy) MTV European Music Awards będą miały miejsce w Amsterdamie. Przez cały ten tydzień słuchacze stacji 3FM mogą wygrywać "screaming tickets". Kandydaci muszą jedynie udowodnić, że mają w sobie odpowiednie zasoby dźwięku i entuzjazmu, żeby głośno krzyczeć i bić brawo w sektorze pod sceną. Trochę się już nasłuchaliśmy. Ale czego to ludzie nie zrobią, żeby zobaczyć z bliska Katty Perry, Bruno Mars czy Miley Cyrus... serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Łukasz Ciechański - Antyradio

DJ, prezenter
Moja historia z radiem zaczęła się dzięki Tomkowi Michniewiczowi (grałem w liceum w zespole z jego młodszym bratem Maćkiem, obecnie gitarzystą Venflonu). Udało mi się ukończyć studia na Politechnice Warszawskiej w pół roku, uznałem zatem, że świetnym pomysłem będzie studiowanie dziennikarstwa. Jakoś przed rozpoczęciem roku akademickiego, już jako student WDiNP spotkałem Tomka w metrze. Zapytałem go co mam teraz ze sobą zrobić, żeby zdobyć trochę doświadczenia. Kazał mi iść do Radia Kampus i „dalej to się samo już potoczy”. No i się potoczyło.

Totalna in(You)tubacja

Do licznego grona fundatorów wszelakich nagród muzycznych w USA dołączył ostatnio serwis internetowy YouTube. Kilka dni temu w Nowym Jorku rozdał własne YouTube Music Awards, śmiesząc, tumaniąc i przestraszając. Nagrody nie były specjalnym zaskoczeniem. YouTube będący własnością Google to największe na świecie forum muzyczne umożliwiające bezpłatne oglądanie i umieszczanie filmów amatorskich i profesjonalnych, zwiastunów filmowych i telewizyjnych, teledysków i wideoblogów. Niezwykłym zjawiskiem jest powszechna dostępność tego środka przekazu.