RadioNewsLetter - Wydanie 632

Numer wysłany 2014-10-02

Drodzy czytelnicy, Mam dwie rzeczy, którymi pragnę się z Wami podzielić. Jedna jest optymistyczna, druga mniej. Zacznę od tej pierwszej. RNL zgromadził tym razem całą redakcję, jedynie Wojtek Żórniak dołączy jutro, ale do tego już się przyzwyczailiśmy:) Ta mniej budująca dotyczy nas wszystkich. Ludzie nie potrafią słuchać. Spotykam się z tym każdego dnia, nie tylko w mediach, bo to znamy z różnych sytuacji telewizyjno-radiowych, ale tak ogólnie coś się dzieje z naszymi społeczeństwami, że nie potrafią słuchać. Sprawdźcie to sami. Wydaje mi się, że dla radia to nie jest zbyt optymistyczna wiadomość. serdecznie pozdrawiam i zapraszam do lektury alina

CTRL-C + CTRL-V w radiu

Dawno temu, gdy jeszcze pracowałem w radiu, narzekałem na kolegów prowadzących program, że w czasie jego trwania cytują mi „newsy” prosto z pierwszych stron portali internetowych. Kiedy rano Onet podawał, że urodziło się cielę z dwoma głowami, można było być pewnym, że po południu ktoś przeczyta tę wiadomość z dokładnością do przecinka. Jeśli po południu Interia wystawi informacje o nastolatku, który dostał zdjęcie z fotoradaru za przekroczenie prędkości rowerem, rano w poranku nam to zostanie podane. W zasadzie to przeczytane, bo nawet jeden wyraz nie zostanie zmieniony.

Wizytówka: Wiesław Barczyszyn - Radio Plus Legnica, Konektor - audiomarketing

Programujący, szef muzyczny, prezenter, szef działu sprzedaży

W 1994 roku, tuż po przybyciu z czteroletnich saksów w Londynie, z kilkoma numerami Tylko Rocka /wówczas pisałem z Londynu dla nich/, stawiłem się u ówczesnego i obecnego szefa radia, wówczas Radia El Legnica. Mam takie wrażenie, że przyjęto mnie, bo przywiozłem setki płyt z Londynu. Ale może się mylę. Po latach dowiedziałem się, że to jednak głos spowodował, że już po paru dniach nauki zasiadłem przed mikrofonem.

Guilty pleasures: Marek Cegielski - RAdio Gdańsk

Żeby poczuć się jak Czesław Niemen, to słucham czasem Faridy. Ale nie tej pakistańskiej, a włoskiej. Tej z którą na pieńku ma Małgorzata Wydrzycka. Wcale się nie dziwię, że Niemen zwariował nie tylko na punkcie urody niegdysiejszej gwiazdy niegdysiejszego festiwalu w Sopocie. Jej wokal z tamtych lat jest chwilami tak świdrujący jak laser tnący diament. No i te piosenki, których dziś nikt już nie pisze nawet na potrzeby San Remo:)