RadioNewsLetter - Wydanie 633

Numer wysłany 2014-10-09

Drodzy czytelnicy, Wczoraj, od samego rana, w europejskich mediach pełno było o utworze (i teledysku)"God only knows" promującym m.in. lansowanie portalu BBC Music. Warto tam wejść i zobaczyć jak... daleko jesteśmy, nie tylko za BBC. A teledysk... cacko:) życzę udanego week-endu i serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Krystian Karwaszewski - Radio ZET Gold

Dyrektor Programowy

‘Miś Plusowy’, to program od którego wszystko się rozpoczęło. Zabawa polegała na odgadywaniu na antenie tytułów piosenek/wykonawców. Zadzwoniłem i udało się zdobyć kilka singli ‘ulubionych artystów’. Później była zabawa z dźwiękiem, w tym amatorska produkcja promosów, jingli, reklam… dla samego siebie i dla satysfakcji. Kiedyś, zupełnie z ciekawości, przesłałem swoje produkcje do Jacka Pawlewskiego (pozdrawiam!!), który „usłyszał”, że jest w tym potencjał. Chwilę później przyszedł czas na spotkanie z Tomkiem Kaczyńskim z toruńskiego Radia GRA.

Maruda

Maruda tak sobie tutaj marudzi z pełnym poczuciem, że bardzo konstruktywne to nie jest. Wisły kijem nie zawróci, trendów nie zmieni. W kraju, w którym łatwiej o prywatnego sponsora, który wybuduje stadion żużlowy niż o sponsorów, którzy wyłożą pieniądze na lobbing na rzecz wystawienia polskiej opery w nowojorskiej MET (no niestety, tak to działa i takim Czechom i Rosjanom sztuka taka się udaje) niczego fajnego nie powinno się oczekiwać.

Prawie jak w kinie...

Sigourney Weaver kończy 8 października 65 lat. Zawsze przy okazji takich jubileuszy wspominam starsze kino. I prawie zawsze dochodzę do wniosku, że kiedyś było lepiej. W tym konkretnym przypadku mam na myśli to, że dobrzy doświadczeni aktorzy częściej dostawali dobre scenariusze. Myślę, że gdybym miała wybrać moją ulubioną rolę w dorobku Weaver to wybrałabym Goryle we mgle Michaela Apteda. Przede wszystkim ze względu na temat, prawdziwą historię Dian Fossey...

BBC Music - God only knows

Och, czy nie jesteśmy zazdrośni o Brytyjczyków i ich BBC? Wyobraźcie sobie spotkanie managementu w jakiejkolwiek stacji nadawcy publicznego w Europie kontynentalnej. Punkty porządku obrad: 1/ jak wylansować nasz nowy portal muzyczny; 2/ co mamy zrobić z corocznym funduszem charytatywnym 'Children in need'. Byłoby to raczej krótkie spotkanie typu: 1/ PR, proszę napisać informację prasową i powiedzieć prowadzącym z porannego programu, aby o tym mówili. 2/ O szczegółach porozmawiamy w przyszłym tygodniu.