RadioNewsLetter - Wydanie 643

Numer wysłany 2015-01-15

Drodzy czytelnicy, Tyle świąt, tyle wolnych dni i prawie miesiąc minął. Stęsknieni za branżowym życiem wracamy z RNL w momencie 25 urodzin RMF FM. Życzymy wszystkim czytelnikom wspaniałego roku, udanych programów, wyśmienitej słuchalności oraz niepowtarzalnych pomysłów antenowych i promocyjnych. Oby nam się! Zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności! serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Grzegorz Chojnowski - Radio Wrocław, Radio Wrocław Kultura

Prezenter, redaktor, dziennikarz, od niedawna szef tematycznego cyfrowego Radia Wrocław Kultura.

Z radiem zaczęło się na początku tego wieku. Straciłem pracę w telewizji i trzeba było coś ze sobą zrobić. Miałem w ręku paszport z wizą do Stanów i myśl o wyjeździe w głowie. Miałem też niezałatwioną sprawę we Wrocławiu: nieskończone, właściwie zaczęte ledwie studia na anglistyce. Byłem już po polonistyce, ale siedziała we mnie ta anglistyka mocno. Ona w końcu zwyciężyła. Wróciłem na uniwersytet i zapukałem do radia.

Prawie jak w kinie...

Złote Globy za nami, nominacje do Oskarów przed nami. Już jutro dowiemy się czy Ida znajdzie się wśród pięciu tytułów nominowanych w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. O dramacie Pawła Pawlikowskiego pisałam tutaj niedawno. Dziś pozostaje nam trzymanie kciuków. Styczeń to zazwyczaj ten moment, kiedy oglądam najwięcej filmów w roku. Już samo typowanie laureatów i porównywanie prywatnych ocen z branżowymi werdyktami stanowi dla mnie wyzwanie. A może raczej przyjemność?