RadioNewsLetter - Wydanie 646

Numer wysłany 2015-02-05

Drodzy czytelnicy, Każdego dnia, we wszystkich mediach, które do mnie docierają słyszę tyle źle robionych informacji, że nie mogę czasami uwierzyć, że to jest możliwe. Bo skoro ja słyszę, a jaki ze mnie fachowiec to co na to inni, prawdziwi profesjonaliści? Newsów, które nie są newsami, korespondentów, którzy opowiadają o nieistotnych dla słuchacza rzeczach. A jak się o czymś wie więcej lub zna sprawę od podszewki od razu widać, ile nieścisłości jest podawanych w mediach na dany temat. I tutaj postanowiliśmy wrócić do starych prawd prezentowanych przez Valerie Geller. Oczywiście, że Wy to wszystko wiecie, ale mamy młode pokolenie, które się uczy i im się to na pewno bardzo przyda. A Wy też możecie sobie co nieco przypomnieć. serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Anna Wacławik-Orpik - Radio Tok FM

Dziennikarz

Moje pierwsze radio - klasycznie rockowa WAWA (z miłości do radia, bo żyć się z tego nie dało). Później stacje radiowe Agory - Złote Przeboje, Rock Radio i TOK FM. Byłam DJ-em, reporterką, dziennikarką, szefowałam stacjom w Trójmieście, Warszawie, Krakowie i Katowicach. Każdy z etapów radiowej drogi był fascynujący i rozwijający. Przez moment wdałam się w publiczną telewizję - na szczęście nie trwało to długo. Dziś jestem tu, gdzie lubię i chcę być.

Guilty pleasures: Ryszard Gloger - Radio Merkury

W czasach, gdy tak łatwo stać się anonimowym hejterem, mógłbym natychmiast wymienić z 10 piosenek, których nie cierpię. Są z okolic George Baker Selection czy Boney M. Gorzej jest z tymi tajemnymi upodobaniami muzycznymi. Mam przyjaciela muzykologa, który ilekroć biesiadujemy, katuje towarzystwo nagraniami Violetty Villas. A ja nie mam nawet podręcznej płyty do samochodu czy zestawu w smartfonie co demaskowałoby moje muzyczne słabości.