RadioNewsLetter - Wydanie 653

Numer wysłany 2015-04-02

Drodzy czytelnicy, Mój kolega, który ma wymarzone radiowe/medialne CV nie może znaleźć pracy. I nie jest w tym odosobniony, bo wielu mu podobnych ex-radiowców zatrudnia się "pokątnie", żeby przeżyć. Nie muszę chyba dodawać, że większość z nich marzy o pracy w radiu i wciąż szuka. To może dotknąć każdego z Was, więc zadajemy sobie pytanie: jak to jest możliwe, że na naszym rynku nie ceni się ludzi z profesjonalnym doświadczeniem, z referencjami, z pasją? To musi z czegoś wynikać... i wynika. Będziemy to zjawisko analizować w RNL. W tym wydaniu wciąż wspominamy RDE w Mediolanie. Myślę, że to jest niesamowicie miłe, że koledzy z konkurencji pragną się podzielić z Wami swoimi refleksjami, naukami i spostrzeżeniami z tak bogatego radiowo wydarzenia. I ile dobrego z tego wynika? Wiele... Życzę spokojnych, radosnych i ciepłych Świąt. serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Artur Szyk - Rekord FM

Prezenter/Dj/Realizator/Konferansjer

Rodzice od dziecka mówili mi, że widzą we mnie dziennikarza. Faktycznie, jak tak sobie teraz pomyślę, to coś w tym jest. Swoją przygodę z mediami zaczynałem banalnie - od szkolnych gazetek, ale nigdy w szkole nie miałem radiowęzła.
Pierwszy kontakt z radiem to nagrywanie swojego głosu jeszcze przed mutacją na kasety magnetofonowe z moją siostrą, u dziadków zimą 1999/2000. Radio nazywało się Szyk i było dobrym początkiem.

Głos Niedźwiedzia

Byłem dzisiaj na wagarach! Pierwszy raz od niewiemkiedy? Pogoda tutaj okropna. Przeziębienie mija mi zbyt wolno. To co się tam będę przetwierał. Nie ma takiego słowa? Kiedyś tak się u nas mówiło. Lubię nicniemusieć. Rankiem wybrałem pieniążek ze ściany. Potem bazarek. Komputer. Radio… Trójka ma dziś 53 lata. Gratulacje! Żaden z żartów w radiu i TV mnie dziś jakoś nie rozbawił. Smutniak jakiś jestem, czy co?