RadioNewsLetter - Wydanie 662

Numer wysłany 2015-06-24

Drodzy czytelnicy, Jak już nie ma o czym opowiadać zawsze można zacząć o pogodzie. Ogólnie ludzkość jest ciągle niezadowolona, a że za zimno, a że za sucho, za długo pada, a tu coś mi wygląda na to, że w tym roku będzie obfite grzybobranie. Poza tym opalanie nie jest zbyt zdrowe, a nawilżanie... owszem. życzę pogody ducha i zapraszam do lektury RNL! serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Katarzyna Kawka – Antyradio i …. Zet GOLD.

Kombajn bizon: szef dwóch newsroomów (to prawie 40-ści osób), a jednocześnie „wytwórca” Prawdy Antyradia. Dla niektórych: Matka Boska Newsroomowa. Dla większości: larwa.

W tym fachu jesteś tak mądry, tak doświadczony i tak dobry, jak twój ostatni serwis (albo wejście). I najchętniej tylko tyle powiedziałabym o swojej zawodowej historii. Kombatanctwo radiowe – szkodzi, głównie na mózg. Ale, Alina naciska… i mam się wybrzuszyć. To historię opowiem wspak.

Praktyki w radiu, czyli co kryje się w torbie z RCP?

Skąd biorą się w radiu... praktykanci? To proste! Zazwyczaj najpierw są kandydatami na praktykantów. Bywa jednak, że tymi kandydatami pozostają. I to pomimo dobrych intencji (a jakże!)... potencjalnego opiekuna praktyk.
- Dzień dobry, chciałbym pracować w radiu - usłyszałem kiedyś od młodego chłopaka.
- Świetnie, ja też! - mruknąłem do siebie. Głośno zapytałem: Czym chciałbyś się zajmować?