RadioNewsLetter - Wydanie 677

Numer wysłany 2015-11-04

Drodzy czytelnicy, Wczoraj odszedł do psiego nieba nasz ukochany posokowiec Paco. Rozumiecie, że w takiej sytuacji nic więcej nie mogę napisać, może oprócz tego, że dołączył do nas w tym samym czasie, gdy zaczęliśmy nieśmiało robić ten portal, w 2001 roku. Miał wtedy 3 miesiące. Był bardzo szczęśliwym psem. Bardzo nam go brakuje. serdecznie pozdrawiam alina

Jeden dzień z życia managera: Bogusław Potoniec - Grupa Radiowa Time

Boję się, że rozczaruję stałych czytelników tej rubryki, przyzwyczajonych, że piszący tu koledzy-radiowcy przeżywają w ciągu dnia pracy przygody niczym Indiana Jones. Bo u mnie od lat wciąż te same trzy rzeczy: słuchanie radia, słuchanie muzyki, a potem dyskusje ze współpracownikami.

Nie żebym narzekał. Radia słucham, bo lubię, od zawsze. Nie przypominam sobie z dzieciństwa żadnych kołysanek czy bajek na dobranoc, pamiętam natomiast doskonale, jak brzmiał na początku lat 70. Program I Polskiego Radia.

Europejskie Radio Bitwy 2015

Dopiero odkryłem ten projekt na stronie EBU, gdzie europejscy nadawcy wymieniają się swoimi najciekawszymi praktykami. Na pomysł „RadioBattle” wpadło włoskie RAI Radio 2, ale w pierwszej edycji tych wyjątkowych - nie tylko eterycznych - "mistrzostw Europy” uczestniczyło 8 stacji publicznych i prywatnych z całego kontynentu. W finale znalazły się stacje z Estonii, Łotwy i Serbii. Na czym polegała ich rywalizacja?

Prawie jak w kinie...

Każda pora roku ma swoją muzykę, a ta jesienna jest mi szczególnie bliska. I nie chodzi mi wyłącznie o klasyki w stylu Autumn Leaves czy Autumn In New York. Szeroko rozumiana muzyka jazzowa oraz standardy spod znaku ‘The Great American Songbook’ to ten rodzaj brzmienia, który pozwala mi się zatrzymać, ogrzać. Idealna muzyka na jesienne chłody i coraz dłuższe jesienne wieczory. Jeden z moich ulubionych artystów w ostatnim czasie to Seth MacFarlane i jego album No One Ever Tells You, którego słucham od kilku tygodni...