RadioNewsLetter - Wydanie 686

Numer wysłany 2016-02-04

Drodzy czytelnicy, Czekamy na nowego dyrektora Trójki. Może tak być, że jutro rano, zanim otworzycie RNL, on/ona zajmie biurko po Magdzie Jethon i w stacji rozpocznie się kolejny, nowy rozdział programowania. Ileż to nazwisk przeleciało przez korytarze na Myśliwieckiej i Malczewskiego oraz przez portale medialne. Ale ktokolwiek to będzie, łatwo tam nie będzie. Nie straszymy, ale wiemy:)) serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Michał Olszański - ur. 29.07.1954 w Kielcach

Komentator w radiowej Trójce
Kariera radiowa – casting w 1992 roku do radia Kolor. Kilka miesięcy przygotowań i antena od 1993 roku, prowadzenie małej redakcji sportowej a następnie bloku programowego. Po odejściu Manna i Materny decyzja o odejściu z radia Kolor i przyjęcie propozycji Pawła Zegarłowicza, dyrektora Trójki, by stworzyć redakcję sportową w tym programie. Powstał departament sportu w składzie Gorazdowski, Kulikowski i Olszański, który wszedł na na antenę pod koniec 1995 roku.

Prawie jak w kinie...

We wtorek 2 lutego minęła 20 rocznica śmierci Gene’ a Kelly, jednej z największych gwiazd w historii amerykańskiego musicalu. Jakoś nie zauważyłam, żeby branżowe portale i media w naszym kraju prześcigały się w informowaniu o tej rocznicy. A tak przy okazji; czy ktoś z pokolenia poniżej 30- tki wie dzisiaj kto to taki? Z góry przepraszam tych, którzy jednak wiedzą... Przechodząc jednak do sedna; postanowiłam w końcu podejść do najnowszego Quentina Tarantino.

Antyradio poleca: Wolfmother - Victorious

Pamiętam dzień, gdy po raz pierwszy usłyszałem zespół Wolfmother. To było latem 2006, od kilku miesięcy programowałem muzykę w kanale VH1 i na cotygodniowym spotkaniu, na którym oglądaliśmy nowe klipy, w sekcji „propozycje z londyńskiej centrali” usłyszałem fajny, oldskulowy riff, a oczom moim ukazał się kudłaty osobnik, grający ów motyw na gitarze i wyśpiewujący wysokim głosem tekst, będący apostrofą do piękniejszej części ludzkiego rodzaju.