RadioNewsLetter - Wydanie 687

Numer wysłany 2016-02-11

Drodzy czytelnicy, Czy ktoś nadąża za tym, co się dzieje w mediach publicznych? Właśnie zaczynają się nominacje na nowych prezesów w regionalnych stacjach PR. A zatem... słyszeliśmy, mówi się, jak napisali w ..., a i tak nikt nie zgadł, kto będzie dyrektorem Trójki. I ile pozytywnych opinii krąży o nowych nominowanych, i to zanim jeszcze coś zrobili. Jako portal radiowy odbieramy to pozytywnie. Ale myślami jesteśmy już w Paryżu, do którego wybieramy się szybkim pociągiem TGV. Będziemy zdawać regularne relacje z obfitą ilością zdjęć:)) serdecznie pozdrawiam alina

F-Bomb

Syberia nad Potomakiem szczęśliwie za nami. Tu i ówdzie ogromne góry brudnego śniegu są namacalnym dowodem tego, jak nas tu niedawno zasypało. Ale się wygrzebaliśmy i weszliśmy w gorący okres przedwyborczy. Była Iowa, kilka dni temu prawybory w New Hampshire. Leśny Dziadek, Bernie Sanders, bezlitośnie pokonał zbyt pewną siebie żonę Billa Clintona, panią Hillary, a syn orangutana (patrz komik Bill Maher) Donald Trump został królem wszystkich republikańskich krasnoludków.

Eurowizja 2016: Grateful

Nigdy nie ukrywałem słabości do Edyty Górniak - tak już mam. Diva postanowiła wrócić na Eurowizję. Podziwiam ją za tę decyzję, bo nie tylko staje do rywalizacji w polskich preselekcjach z wieloma młodszymi od siebie wykonawcami, z których część nie określiłbym nawet jeszcze mianem artystów. Edyta Górniak, jak słusznie zauważyła, musi też pokonać samą siebie. Gwiazda walczy przecież - jakby nie było - z pewną już w tym kraju legendą.

Prawie jak w kinie...

Na ekranach polskich kin gości od niedawna Syn Szawła. Węgierski dramat o holokauście, który ma oscarową nominację w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Film debiutanta Laszlo Nemesa oglądałam na przełomie listopada i grudnia, podczas 20 Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia. I przyznaję, że były momenty kiedy wychodziłam z sali podczas seansu. Nie chodzi jednak o to, że film mi się nie podobał. Wręcz przeciwnie, zrobił na mnie piorunujące wrażenie. Filmów o tej tematyce widziałam sporo, ale dzieła o takiej sile wyrazu nie widziałam od lat.