RadioNewsLetter - Wydanie 693

Numer wysłany 2016-04-07

Drodzy czytelnicy, Planowałam w tym numerze opowiedzieć Wam o naszej podróży z Amsterdamu do Paryża. Tak bardziej obyczajowo niż radiowo. Ale zmogło nas takie przeziębienie, którego zarodek Cesco przywiózł z Dubaju, że przez ostatnie dwa tygodnie nie szło myśli pozbierać. Za to koledzy, którzy z nami byli na RDE podzielą się swoimi spostrzeżeniami i w ten sposób zamkniemy tematykę konferencji RDE w Paryżu, ale nie radia, którym żyjemy na co dzień. Radio ma się dobrze i to jest budujące i motywujące. To przesłanie powinno Was też inspirować i pozwolić łatwiej patrzeć na naszą branżę przyszłościowo. Vive la radio! serdecznie pozdrawiam i zapraszam do lektury nowego wydania RNL. alina

Wizytówka: Darek Żuchowicz - Radio Weekend FM Chojnice

Szef muzyczny, DJ-porankowiec (ew. prankowiec albo pankowiec:)

Jako dzieciak wyobrażałem sobie, że mój pokój to studio, odpowiadałem spikerowi na niezadane pytania, dodawałem puenty po wypowiedziach prezenterów „Lata z Radiem”. Tak się bawiłem.
Teraz mam 46 lat, w radiu jestem pół życia. Dokładnie pół, bo zacząłem tę przygodę 23 lata temu, w 1993 roku w Złotowie, małym miasteczku w Wielkopolsce, w garażu, z którego nadawało „moje” pierwsze radio RMS FM.

Prawie jak w kinie...

Kiedy ostatnio wspominałam o filmowej biografii Cheta Bakera nie sądziłam, że dwa tygodnie później wrócimy do tematu. Pod wpływem filmu Born To Be Blue zafundowałam sobie podróż sentymentalną w postaci powrotu do takich soundtracków i filmów jak Lady Sings The Blues z Dianą Ross w roli Billie Holiday czy De-Lovely z Kevinem Kline w roli Cole’ a Portera. Zaraz potem dotarła do mnie wiadomość, że dostępna jest już ścieżka dźwiękowa biograficznego dramatu Miles Ahead w reżyserii Dona Cheadle. Filmowa biografia Milesa Davisa to jeden z najbardziej oczekiwanych przeze mnie filmów 2016 roku.

Eurowizja 2016: If I were sorry

Frans ma ledwie 17 lat, ale w swojej rodzimej Szwecji nie jest nieznanym chłopakiem. 10 lat temu nagrał piosenkę dedykowaną ulubionemu piłkarzowi Zlatanowi Ibrahimoviciowi, okupując pierwsze miejsce list przebojów przez 13. tygodni! Jest też drugim najmłodszym w historii reprezentantem swojego kraju w Konkursie Piosenki Eurowizji, a jego piosenka jest znów na szczycie list u Szwedów. Także zakłady bookmacherskie typują jego numer jako jeden z najpoważniejszych kandydatów do Grand Prix w 2016 roku.