RadioNewsLetter - Wydanie 694

Numer wysłany 2016-04-14

Drodzy czytelnicy, W tym miesiącu RNL kończy 15 lat. Mała rocznica, ale dobra do wzniesienia toastu z kieliszkiem wina musującego owianego słońcem (którego od kilku lat nie możemy znaleźć w naszym regionie i dlatego kupujemy w Niemczech:)) Z okazji tego 15-ecia pragnę Wam też przypomnieć, że jak startowaliśmy obiecaliśmy sobie, że każdy czytelnik napisze przynajmniej jeden tekst rocznie. Zapomnieliście? Ja też trochę o tym zapomniałam:) Ale jest fajna okazja, żeby sobie przypomnieć i podziękować tym, którzy nie odmawiają, piszą i tworzą razem z naszą małą redakcją ten branżowy portal dedykowany Wam i radiu:) serdecznie pozdrawiam alina

Eurowizja 2016: Israel calling

Do rozstrzygnięć w Konkursie Piosenki Eurowizji pozostał miesiąc. Oczekiwanie na to wydarzenie wypełniają rożnego rodzaju koncerty. W tym roku uczestnicy Eurowizji teoretycznie mieli szanse spotkać się przed majem aż w pięciu miejscach.
Po Amsterdamie, gdzie Michał Szpak był największym odkryciem, Moskwie i Rydze przyszedł czas na przedkonkursowy event w Tel Avivie. Wśród gości był m.in. reprezentant Polski. Załapałem się i ja – jako przedstawiciel RNL.

Prawie jak w kinie...

Muzyki Marka Knopflera z filmu Altamira słucham od ponad tygodnia i nie mogę się od niej uwolnić. Nie mogę tym bardziej, że nie jestem w moich zachwytach odosobniona. Fragmenty soundtracku słyszałam już kilka razy u Piotra Kaczkowskiego. Oczywiście sam film jest historią opartą na faktach. Chodzi o odkrycie legendarnej jaskini, jednej z największych sensacji archeologicznych w XIX wieku. Obraz zrealizował brytyjski reżyser Hugh Hudson, który ponad 30 lat temu zachwycił mnie filmem Greystoke. Legenda Tarzana, władcy małp.

Kurz notiert - obszczekał Niemców

Frankfurckie targi muzyczne „Musikmesse 2016” zakończył koncert Al Jarreau z Big Bandem Hessischer Rundfunk. Od kilku dekad 76-letni Amerykanin cieszy się w Niemczech wręcz euforyczną popularnością. Noszony na rękach, a we Frankfurcie dosłownie wniesiony na scenę, wzruszony muzyk dziękował za przyznanie mu 8 kwietnia prestiżowej Frankfurckiej Nagrody Muzycznej „ Der Frankfurter Musikpreis 2016”.