RadioNewsLetter - Wydanie 699

Numer wysłany 2016-06-02

Drodzy czytelnicy, Właśnie odbył się, cytując innych, "jeden z większych transferów w polskich mediach w ciągu ostatnich lat". Pytań jest sporo, ale gdy ręce opadają to klawiatury nie sięgają. serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Miłosz Gocłowski - Radio Zet

Reporter i korespondent w jednym, bo w najdalej od centrali wysuniętej placówce. Na dziennikarza wciąż czuję się jeszcze za gówniarowaty. Choć metrykalnie coraz wyższe cyfry mam z przodu.

W Radio trochę przez przypadek. Szczęśliwy, bo inaczej na sali sądowej bym spędzał długie godziny, a o tej porze roku w todze dość ciepło. Namówiony przez przyjaciela, od lat związanego z Radiem Szczecin, w połowie studiów poszedłem tam na praktyki… i nie zostałem adwokatem.

Prawie jak w kinie...

Przed dwoma tygodniami zakończyła się emisja czwartego, przedostatniego sezonu serialu telewizyjnego Bates Motel. Serii będącej tak naprawdę spin- offem Psychozy Hitchcocka, bo jej głównym bohaterem jest Norman Bates, najważniejsza postać filmowego arcydzieła z 1960 roku. Muszę przyznać, że na samym początku byłam do tego projektu nastawiona dość sceptycznie. Nie podobał mi się przede wszystkim pomysł przeniesienia akcji do współczesności. Doskonale jednak rozumiałam, że to ukłon w stronę młodej widowni, a więc możliwość poszerzenia adresata serii o miliony nowych widzów. Nastolatków w wieku Normana, którzy prędzej zidentyfikują się z bohaterem dnia dzisiejszego, niż z tym żyjącym w latach 50- tych czy 60- tych XX wieku.