RadioNewsLetter - Wydanie 704

Numer wysłany 2016-07-14

Drodzy czytelnicy, Regularnie otrzymuje zaproszenia, aby połączyć się ze znajomymi na LinkedIn, czy GoldenLine. Google+ sugeruje, co może mnie zainteresować, a Twitter zaprasza, abym poznała opinie innych użytkowników i poszła ich śladem. Nie ma mnie na FB, co z pewnością oznacza, że nie mam przyjaciół i nie klikam na to co lubię czy nie lubię. Nie klikam, nie łączę się, nie twitteruje. Czy ja istnieje? serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Grzegorz Frątczak - Radio Łódź

Dziennikarz, szef muzyczny, kierownik redakcji muzyki i zasobów dźwiękowych

Gdyby to była wizyta u lekarza, to diagnoza brzmiałaby – chory na radio. Nieuleczalnie. Nie pamiętam kiedy złapałem radiowego bakcyla, ale mama mi mówiła, że gdy chciała bym jako niemowlę usnął, włączała radio… ale nie na audycje muzyczne, tylko na te słowne, a że w tamtym czasie pierwsi sekretarze potrafili perorować godzinami, to i ja godzinami smacznie spałem.
A radio do mnie „gadało” 🙂

Głos Niedźwiedzia

Od zawsze lubię oglądać w telewizorze lekkoatletykę. Sam kiedyś byłem skoczkiem wzwyż i w dal. Bardziej jednak w dal… „Ja pujdu dal” to już Helena Vondrackova i jej wersja „I Will Survive”. Nasi w Amsterdamie wykonali chyba 200% normy. Ciągle czekam podświadomie na sprostowanie tej wiadomości. Jak to możliwe, że Polacy są numerem jeden w Mistrzostwach Europy? Pierwszy raz w historii. Cudownie… I to w Amsterdamie!

Zamiast ogórków

“Elektryk oglądał film w napięciu”. To miał być dowcip w stylu Studio Yayo, ale nie wiem, czy udało mi się doścignąć “miszczów” telewizyjnego kabaretu. W Waszyngtonie tropiki, przepychanka przedwyborcza jakby straciła rozpęd, ale to cisza przed burzą. W mediach miały być ogórki, i co? - nic z tego. Co rusz ktoś tu do kogoś strzela i tym żyjemy. Broni mamy ci pod dostatkiem. Policjanci strzelają do Murzynów, Murzyni do policjantów i lato zapowiada się bardzo gorące.

Katarzyna Szczepanik odchodzi z Eurozet

Katarzyna Szczepanik - rzecznik/PR manager Grupy Eurozet po czterech latach zdecydowała o rozstaniu z firmą. O szczegółach dotyczących nowej pracy poinformuje po wakacjach. Jej obowiązki przejmuje Michał Aleksandrowicz.
W Eurozet odpowiadała za PR korporacyjny, produktowy (wszystkich stacji Grupy), eventy takie jak Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego oraz komunikację wewnętrzną. Wcześniej przez pięć lat na tym samym stanowisku pracowała dla telewizyjnej platformy n, gdzie za PR'owy start-up projektu otrzymała branżową nagrodę Protony.

Prawie jak w kinie...

Od kilku dni słucham soundtracku z nowego filmu Stevena Spielberga, The BFG: Big Friendly Giant z muzyką Johna Williamsa. Słucham i jestem oczarowana bo to brzmienie, które chwilami kojarzy mi się z E.T., a kiedy indziej z pierwszą część Harry’ ego Pottera w reżyserii Chrisa Columbusa. Samego filmu nie zdążyłam jeszcze obejrzeć. Świadomie unikam natomiast recenzji, nie chcę sobie psuć przyjemności. Oczywiście mam również pewne obawy. Czy film z taką ilością efektów CGI może być realistyczny? Może. Ale nie musi i to mnie intryguje chyba najbardziej.