RadioNewsLetter - Wydanie 712

Numer wysłany 2016-09-28

Drodzy czytelnicy, W piątek o 7.55 premiera programu Jarosława Kuźniara w Onecie, a nasza radiowa koleżanka Beata Pawlikowska będzie miała audycje w Open.fm. Grono seniorów z mediów holenderskich stworzyło stację internetową, w której grają swoją ulubioną muzykę, tylko z winyli. Nie jest źle, ale co z tym cyfrowym radiem? Irek Rybczyński poświęcił się dla nas... żeby zrozumieć zapisy w Zielonej Księdze Cyfryzacji Radia. W ciekawych czasach żyjemy! serdecznie pozdrawiam alina

Kukułcze Jajo Radiozagłady - czyli o cyfryzacji radia wg Zielonej Księgi

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji – ale z poprzedniej kadencji – opublikowała na swoich stronach Zieloną Księgę Cyfryzacji Radia – dokument datowany na dzień 31 marca 2016, ale na stronie widnieje data 28 sierpnia 2016 roku. Dokument „duży” – całe 234 strony, zawierający szereg załączników. To dokument na tyle duży, że nie sposób przeczytać go ze zrozumieniem za pierwszym razem. Tym bardziej, że trzeba porównywać oceny i założenia z ustaleniami, jakie do tej pory obowiązują.

Wizytówka: Mira M. po prostu – ZETGold, członek SDP

Zakładałam tę stację, z Maćkiem Dobrowolskim, od początku. To znaczy – od grodzenia piętra na pokoje, studia, itp. Matko! Co to była za robota; chodziliśmy umazani w wapnie, farbach i drobinach styropianu. Wreszcie przyszedł dzień „odpalania”. Pierwsza zasiadłam za konsoletą i powiedziałam pierwsze Halo, czy ktoś mnie słyszy? Jeśli tak niech zadzwoni pod 41 341…. Tak minęło ponad 10 lat.

Prawie jak w kinie...

Nie widziałam jeszcze Ostatniej rodziny. Nie udało mi się zobaczyć filmu na żadnym pokazie przedpremierowym. Nie byłam też na festiwalu w Gdyni, gdzie obraz zdobył wszystkie najważniejsze nagrody. Ale z niecierpliwością czekam na piątkową premierę. Zafundowałam sobie za to podróż sentymentalną w postaci 7- godzinnego słuchania Trójki w poniedziałkowy wieczór. Oczywiście najważniejsze były te cztery godziny od 22.05. Ostatnia, pożegnalna audycja Tomka Beksińskiego z 12 grudnia 1999 roku. Wehikuł czasu z biletem w jedną stronę...

Radio Opole poleca: The Struts - Kiss This

Co kilka lat w playlisty radiowe uderza z siłą młota pneumatycznego jakaś prosta rockowa kompozycja. Może po wszystkich wakacyjnych przebojach z szumem fal w tle i delikatnym bitem radio potrzebuje jakiegoś solidnego odreagowania. Moja dzisiejsza propozycja, to nie jest oferta kierowana do stacji radiowych grających tylko rocka. Można ją śmiało wymieszać z "Perfect Strangers", Timberlake'a i Chainsmokers.