RadioNewsLetter - Wydanie 714

Numer wysłany 2016-10-13

Drodzy czytelnicy, Będziemy robić porządki, w naszej bazie, w RNL i na strychu. Na pewno Was zaskoczymy, ale czas tak szybko płynie, więc nie podaję żadnej daty. A póki co... jest kolejne wydanie RNL. Zapraszam i serdecznie pozdrawiam, alina

Jędrzej Świerczyński odchodzi z Radia Merkury

Końcem lat 80., gdy rozpoczynaliśmy współpracuję z polską branżą radiową w Radiu Merkury zastaliśmy Ryszarda Glogera, będącego filarem i muzycznym duchem stacji. W 2008 roku, po ponad 40 latach pracy Ryszard odszedł na emeryturę i nowym programującym muzykę został Jędrzej Świerczyński. Ten rozdział właśnie dobiega końca, gdyż z końcem tego roku Jędrzej odchodzi z Radia Merkury.

Cztery pory roku - jesień

W poniedziałek rano zmarł mój Dziadzio. Bronek. Przez długie lata był krawcem. Obok jego maszyny do szycia, na stole, zawsze stało radio. To pierwsze, które ledwo pamiętam, było lampowe. Duże, miało wielkie pokrętła. Przyciągało blatem, podświetlonym w kolorze żółtym, z nazwami miast. Przede wszystkim przyciągało jednak ciepłem. Mnie chyba aż za bardzo, skoro po jakimś czasie trafiło wysoko na szafę. Później zniknęło. W jego miejsce przyszła nowoczesność.

Radio Hybrydowe staje się już - wstępniak

(tekst inspirowany Europejskim Forum Radiowym)
6 października 2016 roku godzina 10:00 - jestem w biurze, podłączony do szerokopasmowego internetu, laptop, monitor. Na uszach słuchawki. Dostaję wiadomość "Oglądasz?" - a ja nie tylko oglądam, słucham i uczestniczę. Odpisuję używając komunikatora, dzielę się moimi uwagami o jakości technicznej przekazu, przesyłam próbki video, pozdrawiam i komentuję - słowem XXI wiek.