RadioNewsLetter - Wydanie 727

Numer wysłany 2017-02-03

Drodzy czytelnicy, Krótki fragment dłuższej rozmowy: - "Marku, wydajemy się jutro" - "Wydawajcie się" - "Bez Ciebie się nie wydamy" - "I znowu szantażyk..." W tym wydaniu RNL mamy 650 "Głos Niedźwiedzia". Nie ma wśród nas takiego pracusia jak on:) Nawet wtedy, gdy wyjeżdża na wakacje, choć przyznam, czasami wymaga małej motywacji, przesyła tekst na czas. Marku, bardzo dziękujemy! serdecznie pozdrawiam alina

Głos Niedźwiedzia

3 lutego premiera nowej płyty Anny Marii Jopek. Album „Minione” nagrała z muzykami kubańskimi. W roli głównej pianista Gonzalo Rubalcaba. Genialny, zjawiskowy, kreator! Wczoraj rano byłem na przesłuchaniu tej płyty. Wcale mi nie przeszkadza ta nowa moda. Wczoraj AMJopek, dziś Depeche Mode. Dobry sprzęt, dobre towarzystwo, piękna muzyka i zjawiskowy widok na miasto. Z 9 piętra apartamentowca w samym centrum Warszawy. Dobra kawa z ekspresu, łyk wody nie gazowanej, ale za to z listkiem mięty. Można? Można.

Prawie jak w kinie...

Miałam wrócić do oscarowych nominacji dla Najlepszego Filmu, ale nastąpiła zmiana planów. Wracam do soundtracku La La Land, bo dwie z czternastu nominacji to te w kategoriach muzycznych; Best Score oraz Best Original Song. W obu szanse na nagrody ma kompozytor Justin Hurwitz, który wspólnie z reżyserem Damienem Chazelle wyrasta na jeden z najciekawszych tandemów autorskich współczesnego kina. Czy musical z Goslingiem oraz Stone ma szanse na statuetki w tych kategoriach? Myślę, że jest na to duża szansa, ale trzymam również kciuki za piosenkę Stinga.