RadioNewsLetter - Wydanie 728

Numer wysłany 2017-02-08

Drodzy czytelnicy, W tym tygodniu kończy się zniżka na radiową konferencję RDE, która odbędzie się w marcu w Amsterdamie. Program pęka już w szwach i jak zwykle trzeba będzie z uwagą wybierać, na jakie sesje czy dyskusje panelowe pójść i kogo wysłuchać. Z naszego rynku usłyszymy Marcina Bąkiewicza, szefa muzycznego Antyradia, który opowie koleżankom i kolegom po fachu o sukcesie formatu rockowego. No i Holendrów będzie tam pod dostatkiem,...ale oni są tym razem jak u siebie. Ja zresztą też:) serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Romuald Kłosowski - Radio Zet

Dziennikarz

Do Radia trafiłem z teatru. Od najmłodszych lat zdzierałem buty w ciemnościach, a w liceum byłem w młodzieżowej grupie przy Teatrze Polskim w Poznaniu. Tam wystawialiśmy m.in. poezję księdza Twardowskiego (przy udziale autora!) czy prozę Iredyńskiego. Tym interesował się dziennikarz studenckiego radia, który stale zapraszał nas do swojej audycji. Tak poznałem Aferę i radio od kuchni. Podobało mi się też muzycznie i osobowościowo.

Głos Niedźwiedzia

650 Głosów, za które otrzymałem gratulacje to tylko z domowego komputera. A tych z różnych końców świata mogło być z 50. A to już prawie książka. „Drzewa Australii”, myślę o takim albumie ponad 20 lat. Od pierwszej podróży na Antypody. Bo te drzewa są niezwykle fotogeniczne. I nie można ich zobaczyć na naszym kontynencie. No tak, ale kto by chciał wydać/kupić taki album? Dziś byłem dzielny. Kupiłem nowy telefon! Kupiłem nowy komputer!

Przypowieść polityczna

Właśnie drapałem kota między uszami, a Elvis całował jakąś niezwykle sympatyczną panienką na ekranie, kiedy przypomniało mi się, że jestem głodny. Kot przestał mruczeć, Elvis był całkowicie usatysfakcjonowany, więc wyszedłem z domu. W końcu człowiek ma prawo się pożywić, mimo nacisków ze strony mediów i świata zwierzęcego. Skierowałem się w kierunku francuskiego baru “Patisserie Poupon”. Co prawda nie byłem w stanie wymówić tej nazwy poprawnie, ale wiedziałem, że mają doskonałą sałatkę z kurczakiem i mango.