RadioNewsLetter - Wydanie 734

Numer wysłany 2017-03-23

Drodzy czytelnicy, Przez trzy dni trwało w Amsterdamie święto radia. Ponad 1500 osób przybyło na Radiodays Europe, aby dyskutować o przyszłości naszego ulubionego medium. Uwielbiam te spotkania, dyskusje, prezentacje, rozmowy na stoiskach, podczas lunchów i wieczornych przyjęć. Nic nie zastąpi osobistych kontaktów... ale to nie ja będę opowiadać o wrażeniach, a nasi radiowcy. W tym i następnym RNL przekażą swoje refleksje i podzielą się spostrzeżeniami. I jeszcze małe doniesienie. Niedźwiedź też dotarł do Amsterdamu. Wprawdzie po konferencji, ale za to dzisiaj byliśmy w Keukenhof! Jaka tam wiosna. zapraszamy! serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Aleksandra Jakubowska – Eska

DJ/prezenter, obecnie Ranny Ptak w radiu Eska
Jak się okazało przejazd autobusem miejskim może przewrócić życie do góry nogami. Nie brzmi to jak powalająca na kolana historia, ale tak jak radio stało się dla mnie codziennością, tak codzienność sprawiła, że się w nim znalazłam. 3 lata temu w mojej głowie jadąc autobusem linia numer 40 i słuchając radia pomyślałam sobie, że jest to praca marzeń – słuchasz muzyki, opowiesz o niej i w przeciwieństwie do telewizji nikt Cię nie widzi - BOMBA!

Głos Niedźwiedzia

Jestem w Amsterdamie. Prawie 40 lat później. Pierwszy raz przyleciałem tutaj na krótkie wakacje w 1976 roku. Pierwszy raz wtedy usłyszałem o Artyście Gino Vannelli. „New Fix For 76” z płyty „The Gist Of The Gemini”. Jedenaście lat później kupiłem tutaj płytę z piosenką „Wild Horses”. Kilka lat później dostałem w prezencie na urodziny od Aliny „Brother To Brother”. Mam prawie wszystkie albumy Gina. Brakuje mi „Crazy Life”, ale to album trudno dostępny. Może kiedyś?