RadioNewsLetter - Wydanie 735

Numer wysłany 2017-03-30

Drodzy czytelnicy, Jedno jest pewne. Konferencja w Amsterdamie naładowała mi tak akumulatory, że mam większą ochotę na tworzenie RNL. A jak mam ochotę to chyba nie mamy wyjścia i przeniesiemy się z całym dobytkiem do innej, wirtualnej nowoczesności. Póki co zapraszam do wersji "vintage"! serdecznie pozdrawiam alina

Dzień z życia managera: Wojciech Kuczyński - Radio Jard

Zarządzanie mediami to, bez wątpienia, niełatwe zadanie. Grunt to kochać swoją prace i widzieć jej sens. Radio to zupełnie inny biznes niż np. prowadzenie sklepu spożywczego czy restauracji. Do tego naprawdę trzeba mieć powołanie. Opisanie jednego dnia z życia jest niezwykle trudne, bo w tej branży każdy jest zupełnie inny. Jako człowiek "od poranków" wstaje wyjątkowo wcześnie. 4:00 na zegarku to znak, że pora podnieść się z łóżka. W redakcji staram się być już kilka chwil po 5, by o 6 rozpocząć skuteczne budzenie słuchaczy.

Wizytówka: Cezary Bielak - Rock Radio

DJ/Prezenter

Radio jest w moim życiu od kiedy pamiętam. Wszystko za sprawą mojego Taty Irka, który pracował w Katolickim Radiu Podlasie. Uwielbiałem kiedy odbierał mnie najpierw z przedszkola, później ze szkoły i zabierał do siebie do pracy. Kochałem podglądać pracę realizatorów, prezenterów i podsłuchiwać rozmowy w kuchni. Czerwona lampka zapaliła mi się w głowie, kiedy tata zabrał mnie na dni otwarte polskiego radia. Te wielkie korytarze, magnetofony szpulowe i nagrywanie słuchowiska zrobiły na mnie ogromne wrażenie i zacząłem marzyć o pracy w radiu.

Głos Niedźwiedzia

55 lat. Trójka ma same piątki! 1 kwietnia będzie ten dzień. No tak, Prima Aprilis. No i jak tutaj wymyślać na ten dzień „dziwne wiadomości”? Dobrze, że Sting wystąpił w naszym studiu wczoraj. Studio imienia Agnieszki Osieckiej ma wielu fanów. Dobrze mówili o jego akustyce i publiczności między innymi: Diana Krall, Tori Amos, Melody Gardot, Katie Melua, Matt Dusk, a także muzycy Porcupine Tree, Archive, Red Box.

Rwetes polonijny

Rety, co się dzieje. Mają zamknąć muzeum Kościuszki w Filadelfii. Powód? Cięcia budżetowe. W muzeum doszło swego czasu do spotkania Tadeusza "za wolność naszą i waszą" Kościuszki z Tomaszem Jeffersonem. Obaj mężowie stanu dyskutowali kwestie związane z wojną domową i niewolnictwem. Kościuszko chciał zniesienia niewolnictwa, bo postępowy był. Jefferson go nie posłuchał i efekcie tego powstały później "Chata wuja Toma" i serial "Roots" ze słynnym Kunta Kinte.