RadioNewsLetter - Wydanie 737

Numer wysłany 2017-04-13

Drodzy czytelnicy, Dwie holenderskie stacje publiczne grające muzykę, Radio 2 i Radio 3FM otrzymały ostrzeżenie od Rady Mediów, aby zaprzestały rozdawania biletów na koncerty, za które nie zapłacili. Powód: darmowa reklama dla organizatorów koncertów. Mówiąc o darmowej reklamie. A co z nawoływaniem na antenie do odwiedzenia stron na FB? Mówienie o googlach, youtubach i wielu innych komercyjnych firmach, które są na giełdach? A muzyka? To też ktoś wydaje i ma interes, żeby radio grało... I tak można bez końca. A reklama? Radio w Polsce połączyło siły, żeby promować nasze medium jako fantastyczny nośnik reklam. Dobra inicjatywa, ale czy nie można by przy okazji podyskutować o kreacji reklam z domami medialnymi i klientami? Bo anteny uginają się od źle zrobionych, krzyczących spotów, a to nikomu nie służy. I raczej radiu nie pomoże. Zdrowych i spokojnych Świąt! serdecznie pozdrawiam alina

Jak pozostać na czasie w czasach natychmiastowego dostępu? Odezwa do promotorów.

Czy zdarzyło się, że przypadkiem znalazłeś w sieci piosenkę, o której pomyślałeś: "sprawdzi się w moim radiu”, ale nie wiedziałeś skąd ją wziąć? Coraz częściej staję przed takim dylematem i wtedy nachodzą mnie radykalne przemyślenia. Globalna rzeczywistość cyfrowa przyzwyczaja nas do stałego i prawie nieograniczonego dostępu do treści. To samo dotyczy muzyki oraz sposobu jej dostarczania i konsumpcji. Upraszczając, mam świat w zasięgu kliknięcia. Praktycznie całą muzykę też.

Głos Niedźwiedzia

Wielkanoc, czy Boże Narodzenie? Jest znacznie więcej „grudniowych piosenek”. Last Christmas i takie tam... Jeśli idzie o Easter to Marillion? W Wielki Piątek lubię sięgnąć po „muzykę ciszy”, choć z roku na rok jest dla mnie większym wyzwaniem. Ale jakoś wcale mi to nie przeszkadza. Lubię się w to bawić. Wczoraj znowu mieliśmy „dzień radia”. Tym razem krajowy... Dla mnie każdy dzień jest takim dniem. Radio to muzyka.

I tak cicho pachną lipy...

Powierzono mi bardzo odpowiedzialna funkcje tuż przed świętami. Zostałem głównym wężowym. Mam podłączyć węże w ogródku. Takie do podlewania. Bardzo zaszczytne zadanie. Ogródek jest spory. Węży mam kilkanaście. Po dwa z jednego hydrantu, ale będą łączone, żeby powiększyć zasięg. W ogródku wszystko kwitnie. Konwalie, żonkile i cała masa innych kwiatów, o których nie mam zielonego pojęcia. Tytułowej lipy co prawda nie ma, ale ostatnio nasłuchałem się Elektrycznych Gitar i Kuba Sienkiewicz mnie natchnął. Sienkiewicza słuchałem w drodze do Północnej Karoliny. Cztery płyty od deski do deski.

Prawie jak w kinie – 65 lat Deszczowej piosenki

Dziś temat, który idealnie pasuje do obecnej scenerii za naszymi oknami czyli Singin' In The Rain. Wszystko dlatego, że 11 kwietnia minęła 65 rocznica premiery klasycznego musicalu, którego twórcami byli Gene Kelly oraz Stanley Donen. Deszczowa piosenka od lat należy do moich ulubionych filmów i cały czas pozostaje tytułem, który analizować możemy w wielu aspektach. Z całą pewnością stanowi coś więcej, niż lekki, łatwy i przyjemny musical. Opowiada przecież o jednym z najważniejszych momentów w historii kina. Chodzi oczywiście o przełom dźwiękowy.

I Love Radio 2017

W tym roku odkryłem radio na nowo. I stało się to w Dzień Radia obchodzony w naszym kraju 11 kwietnia. W moim domu radio znów stało się medium cenionym przez domowników. Wystarczył jeden kabel, a w bardziej zaawansowanych sprzętach da się to zrobić przez sieć bezprzewodową. Zacząłem słuchać radia przez internet na sprzęcie, który stoi między telewizorem, a gramofonem. I wiecie co? Radia jeszcze długo nic nie zastąpi 🙂