RadioNewsLetter - Wydanie 746

Numer wysłany 2017-08-03

Drodzy czytelnicy, I nadszedł ten czas. Wyjeżdżamy na wakacje! Dla mnie to pierwsze prawdziwe wakacje od 2003 roku. Gdzie jedziemy? Do Nowego Jorku! Do Waszyngtonu, do... Dziękujemy za życzenia udanych wakacji:) serdecznie pozdrawiamy alina & cesco

Głos Niedźwiedzia

Tony Bennett ma 91 lat! Jest rocznikiem mojej Mamy (1926). Mama nie żyje od 2 lat. A Tony ciągle śpiewa. Jak dobrze, że zawsze można wrócić do płyt sprzed lat. Posłuchałem z ogromną przyjemnością albumu Tony’ego „The Art of Romance” (2004). Miał wtedy 78 lat. Jak On genialnie śpiewał! No tak, ale 78 to prawie tyle, co ma dziś Mick Jagger. Raptem 4 lata młodszy… Nie, nie można ich porównywać.

Terrorysta, kot i cyrk

Był niezwykle zapalczywy i wybuchowy. Wykrzykiwał często: “Dla mnie bomba!”, choć czasem miał spóźniony zapłon. Taksówkarze unikali go jak ognia, bo ciągle chciał, żeby go wysadzić a to tu, a to tam. Lubił się za to dobrze zabawić i w każdy weekend szedł się gdzieś rozerwać. W meczach piłkarskich najbardziej podobały mu się samobóje. Czekał na misję, ale po moim opisie trafił do Guantanamo. Rozłożyła go semantyka. A ja spełniłem obywatelski obowiązek. Mam nawet dostać jakąś nagrodę za udaremnienie.

Prawie jak w kinie – Kedi: sekretne życie kotów

Kiedy po raz pierwszy usłyszałam o filmie Kedi- sekretne życie kotów natychmiast chciałam go zobaczyć. Bo koty to zwierzaki bardzo bliskie mnie samej, choć nigdy nie nazwałabym siebie kociarą. Powód? Zwierzęta były dla mnie ważne odkąd pamiętam. Zawsze pomagałam tym, które tej pomocy potrzebowały. Niezależnie od tego czy był to kot, pies czy jeż. I dlatego oglądając ten dokument przez pryzmat samej siebie uznałam Kedi za film o szacunku ludzi do zwierząt.