RadioNewsLetter - Wydanie 747

Numer wysłany 2017-08-24

Drodzy czytelnicy, Nasze amerykańskie wakacje dobiegły końca i były mało radiowe, w sensie dostępności do radia w publicznej przestrzeni. Tylko w jednym hotelu był "radiopodobny" budzik z wejściem na inne urządzenia. Z ciekawości wbiłam się przez internet na jedną ze stacji w NYC, ale był tam tak "scripted" poranek, że nie dałam rady... W Waszyngtonie taksówkarze, jeżeli już to słuchali NPR. Ale spotkaliśmy się z Valerie Geller, co zawsze jest ogromną frajdą, a w Waszyngtonie odwiedziliśmy Wojtka Żórniaka i Marka Wałkuskiego. Wspomnieniom nie będzie końca... A co w naszej krajowej branży? Cisza przed ramókowymi burzami? Czekamy:) serdecznie pozdrawiam alina

Z paszportem na koncerty: U2 & Pink

Bilety na koncert U2 w Amsterdamie (29 lipca) kupiłam już w styczniu. Lubię U2, szczególnie właśnie 'The Joshua Tree', więc nie musiałam długo się zastanawiać. Dziś mogę powiedzieć, że było warto! Stadion Ajaxu był pełny, płyta zapchana tak, że nie dałoby się wcisnąć szpilki. Dość wyraźny był przy tym podział wiekowy: na trybunach siedzieli ci, którzy wydanie 'The Joshua Tree' oglądali na własne oczy, a na płycie ci, którzy wiekowo załapali się dopiero teraz na reedycję.

Głos Niedźwiedzia

No i lato się skończyło... Może dobrze? Jesień też jest piękna. I zawsze pełna muzyki. Układam jednak MC5 i SJC17. Chyba znowu będzie nieźle. Ale przede wszystkim czekam na nowe płyty moich faworytów. Tori Amos, Michael McDonald, TOTO, Robert Plant. Bedzie bogato. A przecież najważniejsze, że wiele jeszcze się zdarzy po drodze. Po drodze... Kiedy jadę samochodem zmieniam stacje ulubione. Chyba mam ich już coraz mniej, ale jednak są.

Prawie jak w kinie: John Williams i Simone Pedroni

John Williams to jeden z najwybitniejszych kompozytorów w historii kina hollywoodzkiego. Jest równocześnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych kompozytorów filmowych naszych czasów. Nic więc dziwnego, że co jakiś czas pojawiają się artyści, którzy próbują zmierzyć się z repertuarem Mistrza. Jednym z nich jest pianista Simone Pedroni, który z gigantycznego dorobku pięciokrotnego laureata Oscara wybrał kilka swoich ulubionych soundtracków. Właśnie tak powstał album John Williams: Themes And Transcriptions For Piano, którym od niedawna się zachwycam.

FutureHits: Rain

Gdy myślę o piosenkach z deszczem w tytule, to pierwsze na myśl przychodzi mi "Purple Rain", następne jest "Singin' in the Rain", a potem kolejne: "Raindrops Keep Falling On My Head", "Here Comes The Rain Again", "November Rain", "Only Happy When It Rains", "Set Fire To The Rain", czy "I Wish It Would Rain Down". I mógłbym tak długo, ale nie będę się dziś rozpisywał. Przypomnę Wam o utworze sprzed 20 lat i o zespole, który możliwe, że został przez Was zapomniany.