RadioNewsLetter - Wydanie 749

Numer wysłany 2017-09-14

Drodzy czytelnicy, Zabrałam się za tłumaczenie tekstu Valerie Geller, ale szło mi to jak krew z nosa. To jest takie proste, a jednak brakuje mi "dobrych" wyrazów po polsku, takich które by oddały celnie znaczenie tekstu. Gdyby ktoś chciał mogę dostarczyć ten tekst po angielsku, ale dzisiaj dałam już z siebie wszystko. zapraszam do lektury i serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Konrad Piasecki - Radio Zet

Dziennikarz, w dokumentach mam też dopisek - publicysta

Pierwszy, bardzo nieśmiały i niepewny radiowy krok postawiłem na początku lat 90 w Radiu Kolor. Gdy krok stał się nieco śmielszy przewędrowałem nim do RMF, gdzie spędziłem 22 lata radiowego życia. W 2016 roku zakotwiczyłem w Radiu Zet. Gdybym kiedyś odszedł z radia, zajmę się pewnie czymś spokojnym, sennym i wyciszającym. Ideałem byłoby wcieranie - nasączanie serów calvadosem.

Teraz radio mam w samochodzie...

Jeżeli ktoś pracuje w radiu i nie zna Marcina Sobesto to albo jest krótko w branży, albo nie interesuje się tym, co się w naszym radiowym świecie dzieje. Marcina znamy od ponad 25 lat i zawsze był w jakimś radiu. Spotkaliśmy go, gdy... no właśnie, kto to jeszcze pamięta? Radio Gdańsk czy Eska Nord...? Ostatnio Muzo FM. Tym bardziej nie mogliśmy uwierzyć, że Marcin odszedł z radia na dobre. Tylko czy aby na dobre?