RadioNewsLetter - Wydanie 752

Numer wysłany 2017-10-05

Drodzy czytelnicy, Ostatnio porządkując zasoby na strychu odnalazłam stosy zdjęć z konferencji i muzycznych wydarzeń w Europie; nie tylko RCP w Warszawie, ale NAB Europe, Montreux Radio, Midem w Cannes, Popkomm w Kolonii, Fryderyki, 10-lecie RMF FM, koncert Michaela Jacksona w Pradze i z wielu, wielu innych profesjonalnych wyjazdów. Cudowne wspomnienia! Może sukcesywnie będę je dygitalizować i zamieszczać w RNL :) A tymczasem zapraszam do nowego wydania i serdecznie pozdrawiam alina

Głos Niedźwiedzia

Tom Petty – 66. Biorą z mojej półki. Amerykańskie radio gra szeroko. Są takie miejsca, gdzie łapie się tylko stacje grające muzykę country albo contemporary christian. To takie bezdroża w Utah na przykład. Najchętniej słucham w aucie „oldies”. Tak mają napisane na wyświetlaczu. Stare – dla każdego coś innego. Dla mnie 70, dla młodziaków nawet 90. Jeśli dobrze zestawione – brzmi OK i nie przeszkadza mi w starszakach na przykład Mariah Carey.

Niesforny latawiec

Jechaliśmy do Północnej Karoliny. Było grubo po północy. Karolina tuż tuż. Na moście do Kitty Hawk docisnąłem pedał gazu. Ale szybko się zreflektowałem, że jadę za szybko. I to uratowało mi życie. Most miał po dwa wąziutkie pasy w dwóch kierunkach i barierkę. Trzydzieści metrów w dole głęboka woda, spowita światłem księżyca. W połowie mostu wzniesienie. Kiedy je pokonałem, siedząca obok mnie Iwonka krzyknęła “Wojtek! O Jezu!”.

FutureHits: Good Old Days/Stargazing/Hard To Love

Jesień nie tylko za oknami, ale także i w muzyce. Single jakieś takie bardziej spokojne, nostalgiczne, refreny bardziej rozwlekłe niż zwykle. I wybrać z tego coś sensownego na dłużej jest coraz trudniej. Nie wiem, czy zauważyliście, ale przez ostatnie lata maleje liczba rekordzistów, którzy w zestawieniach wytrzymują dłużej niż 25 tygodni, a przy tym mają na listach sprzedaży więcej niż jeden singiel.

Prawie jak w kinie...

Nie ulega wątpliwości, że Hans Zimmer jest dzisiaj jednym z najbardziej zapracowanych kompozytorów filmowych światowego kina. Jest równocześnie twórcą, którego bardzo cenię i nigdy nie zapomnę jego hollywoodzkich początków. Dlatego bardzo ucieszyła mnie wiadomość, że to właśnie Zimmer będzie jednym z autorów soundtracku do sequela Blade Runnera. Historia powstania tej ścieżki dźwiękowej od wielu miesięcy elektryzuje wszystkich fanów muzyki filmowej na całym świecie.