RadioNewsLetter - Wydanie 756

Numer wysłany 2017-11-16

Drodzy czytelnicy, Dzisiaj spotkaliśmy się w małym gronie osób, które "dobra zmiana" wymiotła brutalnie z radia publicznego. Widząc ich pasję, słysząc pomysły poczuliśmy przypływ dobrej energii branżowej. Ale jednocześnie zasmuciło nas to, że nie widzą dla siebie miejsca w radiu i szukają innych możliwości do realizacji swoich pomysłów. Było emocjonalnie, czyli tak jak trzeba... serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Bartek Gruchlik - Radio Katowice

Dziennikarz, programujący muzykę, prezenter, porankowiec

Moje pierwsze radio miało swoją siedzibę na kolanach babci, gdzie na jej Kasprzaka nagrywałem wierszyki, piosenki i różne dziecięce głupotki. Poważniej zrobiło się w Egidzie, studenckiej rozgłośni Uniwersytetu Śląskiego, gdzie zaciągnął mnie kolega, za co jestem mu dozgonnie wdzięczny, bo sam nie miałbym na tyle śmiałości. Przez pewien czas prowadziliśmy tam wspólnie audycję. Oj, działo się… Andrzeju, dziękuję!

Ciuchcią w nieznane

Przy rwie kulszowej nawet kichanie sprawia ból. Uśmiecham się przez łzy, bo słońce wylazło zza chmur i stopiło szron na trawniku przed domem. Dwie sarny w oddali zżerają ostatnie azalie, lis skrada się cichaczem do ogrodu sąsiada, a wiewiórki wściekle ganiają się po drzewach. A ja siedzę i cierpię. Trochę poćwiczyłem, jakieś skłony, przysiady, dużo prochów, za wcześnie na terapię wysokoprocentową, chociaż mówią, że zawsze gdzieś nie jest na to za wcześnie. Przepracowałem się.

Prawie jak w kinie...

Marcus Miller komponuje muzykę filmową okazjonalnie, ale za każdym razem jest to duże wydarzenie. Wystarczy wspomnieć choćby o soundtracku filmu Siesta Mary Lambert, przy którego tworzeniu Miller współpracował z Milesem Davisem. Od nagrania bestsellerowej ścieżki dźwiękowej mija w tym roku 30 lat. Album ma dziś status kultowego, a intuicja podpowiada mi, że kolejnym bardzo ważnym soundtrackiem w dorobku Millera może być muzyka do biograficznego dramatu Marshall w reżyserii Reginalda Hudlina.