RadioNewsLetter - Wydanie 757

Numer wysłany 2017-11-23

Drodzy czytelnicy, To był tydzień mieszanych emocji. Wiadomość o śmierci Ediego Frenklera przywołała mnóstwo refleksji i wspomnień. Z drugiej strony mam coraz częściej kontakty z młodymi radiowcami, co mnie bardzo cieszy. No i jakby na to nie spojrzeć, ale po czterech latach od dołączenia do Grupy Eurozet Łukasz Pieter dał się zaprosić na rozmowę o programowaniu muzyki. Miło, prawda? zapraszam i serdecznie pozdrawiam alina

Głos Niedźwiedzia

Zmarł David Cassidy. Miał lat 67. Największe sukcesy odnosił w pierwszej połowie lat 70. Jedyny numer 1 w Billboardzie – „I Think I Love You” The Partridge Family (1970). Dwa hity na pierwszym miejscu listy brytyjskiej. “How Can I Be Sure” (1972) i “Daydreamer” (1973). To ja właśnie wtedy najbardziej zachłannie słuchałem listy Radia Luksemburg. I dobrze pamiętam, że trudno było w polskim radiu usłyszeć jego piosenki. Jutro w Tonacji przypomnę chyba „If I Didn’t Care” (1974).

FutureHits: Boom Boom

Nie będę ukrywał, że trochę mnie „zainspirował” tekst z poprzedniego numeru, pt. „jak zrobić lokalne radio, żeby go nie słuchano”. Nie będzie zatem w dzisiejszym odcinku „z duszą, tekstem, czy innym czymś znaczącym”. Będzie do potupania nóżką 😉 Gdybyście się zastanawiali, skąd kojarzycie pewne elementy utworu, wyjaśnię od razu. Użyto w nim „Lady” Modjo, które 17 lat temu było numerem 1 w Europie.