RadioNewsLetter - Wydanie 760

Numer wysłany 2017-12-21

Drodzy czytelnicy, W imieniu całej redakcji RNL życzymy spokojnych, radosnych Świąt oraz zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku! Brzmi "kartkowo", ale jak się spełni to za rok o tej porze będziemy tutaj wszyscy w komplecie. zapraszam do lektury i serdecznie pozdrawiam alina & cesco

Szczęśliwego Nowego Roku, Drogie Radio!

Drodzy radiowcy, przed Wami całkiem niezła przyszłość, natomiast sporo zależy w niej od Was samych.
Pamiętam nieustannie, jak kilkanaście lat temu Piotr Kaczkowski obwieścił, że za 10 lat nie będzie radia. Bardzo cenię Piotra i jego twórczość. I miał rację w tym, że radio zmienia kształt. Natomiast ciągle istnieje i będzie istnieć. Mało tego – część słuchaczy odczuwa taki niedosyt ‘radia w radiu’, trawestując to jak kiedyś w filmie ‘Poszukiwany, poszukiwana’ Mieczysław Czechowicz analizował ‘zawartość cukru w cukrze’.

FutureHits: Let You Down

Zakładam, że jeszcze nie słyszeliście o NF - 26-latku, wykonawcy chrześcijańskiego, amerykańskiego hip-hopu. Nathan John Feuerstein po podpisaniu kontraktu z wytwórnią Capitol już w 2014 wylądował w pierwszej dwudziestce Billboardu, a jego najnowszy album „Perception” wydany w październiku br. ma szanse znacznie poszerzyć listę jego osiągnięć. Promujący to wydawnictwo singiel „Let You Down” dotarł do drugiego miejsca list w Norwegii i Szwecji. Czyżbyśmy mieli „nowego” Eminema?

Prawie jak w kinie...

Przyjechałam na Święta w rodzinne strony. I z ulgą stwierdziłam, że w Zakopanem czas płynie trochę wolniej niż w zakorkowanej Łodzi. Oczywiście to się zmieni, niestety. W piątek zacznie się zjazd turystów...Na szczęście tu gdzie mieszkam mamy dookoła mniej samochodów i smogu, ale za to więcej drzew, spokoju, ciszy. No i mamy prawdziwą zimę ze śniegiem. Powietrze pachnie lekkim mrozem i jodłą, którą ozdobiłam naszą balkonową ptasią stołówkę. Muszę tutaj przyznać, że akurat w tej dziedzinie mam ambicję Clarka Griswolda. Świąteczny wystrój to sprawa priorytetowa. Nawet wtedy, gdy wymaga długiego stania na drabince przy temperaturze poniżej minus 10 stopni.