RadioNewsLetter - Wydanie 774

Numer wysłany 2018-05-10

Drodzy czytelnicy, Czy my, choćby tutejsze czytelnicze audytorium RNL, czujemy się częścią branży radiowej? Co nas łączy? Co wiemy o sobie? Czy się wspieramy w ważnych dla nas branżowo kwestiach? Czego uczymy się od siebie i czy dzielimy się zdobytymi doświadczeniami? Czy też każdy sobie rzepkę skrobie? Dlaczego nie mamy swoich nagród, konferencji czy innych branżowych uciech? Dlatego, że nie jesteśmy... branżą. Ale może ja to źle widzę? Chciałabym bardzo się mylić w moich odczuciach... serdecznie pozdrawiam alina

Lato wiosną

Wiosna powaliła nas latem. Tak to już u nas jest. Maj i nagle upały. Na szczęście klimatyzacja działa bez zarzutu. Mój kot natomiast działa z zarzutem. Tu i ówdzie pojawiły się myszki. Takie malutkie z długimi ogonkami. Mój kot nie wykazuje najmniejszego zainteresowania łapaniem. W związku z tym udałem się do Home Depot i zakupiłem kilka bardzo nieprzyjaznych pułapek. Działają w połączeniu z masłem orzechowym. Szanse przeżycia zerowe.

Eurowizja 2018: Nowi faworyci

Ten konkurs piosenki bywa nieprzewidywalny. Czasem trudno wskazać zdecydowanego faworyta do zwycięstwa, ale zawsze jest grupa piosenek, które mogą wyjechać z Grand Prix. W tym roku jest i tak, że część lekko zawiodła, np. wokalnie lub z prezentacją, a inni wyskoczyli jak z procy. Po pierwszym półfinale nastroje w centrum prasowym były jednak dobre. Do finału trafiło całkiem niezłe grono. W czwartek o awans walczy Polska.

FutureHits: Sweet & Bitter

Tak jakoś dziwnie się składa, że rzadko na łamach RNL opisuję utwory polskich wokalistów. Nie robię tego celowo - wiem, że często nie łatwo jest wypełnić te ustawowe 33%, a zwłaszcza debiutantami. Martę Gałuszewską mogliście zobaczyć w programach takich jak The Voice of Poland, Bitwa na Głosy i Must Be The Music. Od lat specjalizuje się w coverach. Nie zdziwi więc fakt, że „Sweet & Bitter” jest inspirowane „Tom’s Diner” Suzanne Vegi.

Prawie jak w kinie - jubilat Burt Bacharach

Burt Bacharach, jeden z gigantów muzyki amerykańskiej, będzie świętował 12 maja 90 urodziny. Podziwiam go odkąd pamiętam. Od momentu, gdy po raz pierwszy usłyszałam w radiu takie klasyki jak Alfie, The Look Of Love, Raindrops Keep Fallin' On My Head czy Arthur' s Theme (Best That You Can Do). Z całą pewnością możemy uznać, że jest autorem jednych z najczęściej coverowanych standardów w historii muzyki. Jest również laureatem Oscarów i nagród Grammy, kompozytorem i autorem piosenek, pianistą, aranżerem, dyrygentem, producentem, czasem wokalistą. Bacharach to dla mnie twórca na tyle ważny, że zawsze będzie mi przypominał początki mojego świadomego słuchania muzyki...