RadioNewsLetter - Wydanie 775

Numer wysłany 2018-05-17

Drodzy czytelnicy, Chciałabym ponownie umotywować Was do napisania tekstu do konkursu "250 słów w Wordzie". Czyli krótko i interesująco. Tematyka dowolna, jedynym ograniczeniem jest ilość słów, ale to jest najmniejszy problem. Będą fajne nagrody:)) zapraszam i serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Karina Terzoni - Czwórka Polskie Radio

Dziennikarka w podwójnej roli wydawcy i prowadzącej
Zawód dziennikarza pociągał mnie od dzieciństwa i od zawsze czułam, że to moja droga. Przełom nastąpił, gdy w liceum przeczytałam książkę „ABC Dziennikarstwa”. Jeden z autorów doradzał kandydatom na dziennikarzy, by poszli na staż do ulubionej/wymarzonej redakcji przygotowani jak do egzaminu życia. Następnym krokiem miało być wykonywanie swoich zadań na 300%, tak by pod koniec stażu redakcja nie wyobrażała sobie dalszego funkcjonowania bez naszej pomocy. W oparciu o te rady przygotowałam się na pierwszą rozmowę do Radia Kolor.

Eurowizja 2018: Obrigado

Zakończył się 63. Konkurs Piosenki Eurowizji, który był pierwszym w historii organizowanym przez Portugalczyków. Izrael po raz czwarty wyjeżdża z imprezy z Grand Prix. Polska przerywa zaś dobrą passę awansów do finału. TVP odnotowuje przy okazji dramatyczny spadek zainteresowania wydarzeniem. Wszystko można analizować długo, ale i tak najważniejszy wniosek pozostanie taki, że - bez względu na wyniki - muzycznie wcale nie było tak źle, jak można odnieść np. z komentarzy wszystko wiedzących internautów.