RadioNewsLetter - Wydanie 777

Numer wysłany 2018-05-31

Drodzy czytelnicy, W tym tygodniu jesteśmy tam, gdzie nie ma wolnego dnia, bo inaczej redakcja RNL też byłaby na zielonej trawce, lub kolekcjonowała kurki, które ponoć pojawiły się w małych, ale atrakcyjnych ilościach... w bardziej wilgotnych regionach kraju. A tak jesteśmy w Waszych pustych skrzynkach z nowym wydaniem, w którym jest relacja Irka Rybczyńskiego z konferencji na temat przyspieszających planów cyfryzacji radiowego spektrum. Mamy także tekst ze Stanów, którego tematem jest percepcja słuchaczy o radiu. Inny kraj, a emocje te same. No i oczywiście nasze stałe rubryki. zapraszam i serdecznie pozdrawiam alina

Kasia Moś feat. Norma John - Wild Eyes

Bardzo czekałem na ten utwór. Słyszałem go wcześniej tylko raz i totalnie wbił mi się w pamięć. Wszystko wydarzyło się podczas koncertu Kasi Moś z udziałem orkiestry AUKSO w katowickim NOSPR pod koniec ubiegłego roku. Tym większa moja radość, że ubiegłoroczny udział w Eurowizji przekształcił się w przyjaźń artystów z różnych krajów i ich muzyczną współpracę. Tak właśnie się stało w przypadku tego polsko-fińskiego projektu. Muzyczni redaktorzy nie powinni przejść obojętnie wobec tej propozycji.

Prawie jak w kinie...

2001 Odyseja kosmiczna Stanleya Kubricka świętuje 50 rocznicę swojej premiery. Jak to możliwe? To rzeczywiście rocznica wyjątkowa. Mamy bowiem do czynienia z jednym z najbardziej ponadczasowych filmów w historii science fiction. Muszę się w tym miejscu przyznać, że gdy oglądałam ten obraz po raz pierwszy, jeszcze jako 19-letnia studentka filmoznawstwa, wydał mi się strasznym gniotem. Wartość dzieła Kubricka doceniłam z czasem. Po wielu latach porównywania tego obrazu zarówno z klasykami gatunku, jak i produkcjami współczesnymi.