RadioNewsLetter - Wydanie 777

Numer wysłany 2018-05-31

Drodzy czytelnicy, W tym tygodniu jesteśmy tam, gdzie nie ma wolnego dnia, bo inaczej redakcja RNL też byłaby na zielonej trawce, lub kolekcjonowała kurki, które ponoć pojawiły się w małych, ale atrakcyjnych ilościach... w bardziej wilgotnych regionach kraju. A tak jesteśmy w Waszych pustych skrzynkach z nowym wydaniem, w którym jest relacja Irka Rybczyńskiego z konferencji na temat przyspieszających planów cyfryzacji radiowego spektrum. Mamy także tekst ze Stanów, którego tematem jest percepcja słuchaczy o radiu. Inny kraj, a emocje te same. No i oczywiście nasze stałe rubryki. zapraszam i serdecznie pozdrawiam alina

Kasia Moś feat. Norma John – Wild Eyes

Bardzo czekałem na ten utwór. Słyszałem go wcześniej tylko raz i totalnie wbił mi się w pamięć. Wszystko wydarzyło się podczas koncertu Kasi Moś z udziałem orkiestry AUKSO w katowickim NOSPR pod koniec ubiegłego roku. Tym większa moja radość, że ubiegłoroczny udział w Eurowizji przekształcił się w przyjaźń artystów z różnych krajów i ich muzyczną współpracę. Tak właśnie się stało w przypadku tego polsko-fińskiego projektu. Muzyczni redaktorzy nie powinni przejść obojętnie wobec tej propozycji.

Prawie jak w kinie…

2001 Odyseja kosmiczna Stanleya Kubricka świętuje 50 rocznicę swojej premiery. Jak to możliwe? To rzeczywiście rocznica wyjątkowa. Mamy bowiem do czynienia z jednym z najbardziej ponadczasowych filmów w historii science fiction. Muszę się w tym miejscu przyznać, że gdy oglądałam ten obraz po raz pierwszy, jeszcze jako 19-letnia studentka filmoznawstwa, wydał mi się strasznym gniotem. Wartość dzieła Kubricka doceniłam z czasem. Po wielu latach porównywania tego obrazu zarówno z klasykami gatunku, jak i produkcjami współczesnymi.

Muzyczny typ RNL: Lenny Kravitz – Low

Kilka tygodni temu, sprzątając stosy gazet muzycznych i różnych papierów leżących od 30 lat na strychu znalazłam pierwszy tekst, który napisałam o Kravitzu. Gdy go przeczytałam miałam mieszane uczucia, ale patrząc na mój mizerny wtedy staż dziennikarski, można by też nieśmiało powiedzieć ‘arcydzieło’! Tekst napisałam specjalnie do naszej gazetki Hity tygodnia. Nie znacie? Żałujcie:)