RadioNewsLetter - Wydanie 782

Numer wysłany 2018-07-26

Drodzy czytelnicy, Wakacje to wakacje. Od lipca RNL ukazuje się w pierwszą i ostatnią środę miesiąca. Zapraszamy do lektury, a także namawiamy do opisania wrażeń z wakacji. Nie musi być więcej niż 250 słów. serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Kamil Pivot - Radio Kampus/Trójka

Didżej

W Radiu Kampus niemal od samego początku. Co prawda odpadłem na etapie wstępnej rekrutacji jeszcze przed startem radia ("mówisz zbyt hip-hopowo"?), ale byłem na tyle zdeterminowany, że po miesiącu albo dwóch spróbowałem raz jeszcze i się udało. Od 2005 (z krótką przerwą) prowadzę w Kampusie autorską audycję muzyczną pt. "Pozykiwka", gdzie gram głównie brytyjską muzykę miejską i elektroniczną.

FutureHits: Rise

Trzy lat temu Jonas Blue zyskał międzynarodowy rozgłos za sprawą singla „Fast Car”, plasując się na listach przebojów wyżej, niż oryginał wykonywany przez Tracy Chapman. Po drodze były jeszcze „Perfect Strangers”, „By Your Side” i „Mama”. Następne single, o których większość słuchaczy stacji radiowych nie słyszała, to „We Could Go Back”, „Hearts Ain’t Gonna Lie” i „Alien”. Złą passę może odmienić utwór „Rise” nagrany we współpracy z Jack&Jack.

Pożary w Szwecji a sprawa polska

Nie chciałbym być kontrowersyjny, ale ze zdziwieniem przyjmowałem niektóre doniesienia medialne, a jeszcze bardziej komentarze opinii publicznej, rozpisujące się w zachwycie o akcji polskich strażaków w Szwecji. Miałem wrażenie, że nie chodziło w nich o to, że w część zawodów ryzyko wpisane jest do wykonywanych czynności, tak jak poświęcenie i solidarność. Najważniejsze było bowiem akcentowanie, że to Polacy, którzy są entuzjastycznie witani.

Prawie jak w kinie - Yellowstone

20 czerwca 2018 Paramount Network wyemitowało pierwszy odcinek telewizyjnego serialu Yellowstone. Bohaterem tego współczesnego westernu z dramatem w tle jest John Dutton. Największy ranczer w USA, którego gigantyczna posiadłość graniczy z terytorium indiańskiego rezerwatu, Parkiem Narodowym Yellowstone oraz terenami należącymi do firmy deweloperskiej. Ten serial zainteresował mnie na długo przed premierą. Genialny trailer podpowiadał mi, że warto wierzyć w jego potencjał. Nie rozczarowałam się...