RadioNewsLetter - Wydanie 787

Numer wysłany 2018-09-13

Drodzy czytelnicy, Tym razem w biegu, bo w Amsterdamie jak co roku o tej porze odbywa się IBC, konferencja i wystawa dla nadawców. Pamiętam, że dawno, dawno temu inżynierowie z Polskiego Radia przyjeżdżali autobusem na IBC i byli rozpoznawali z tego, że trzymali się grupą:)) Nazywaliśmy te grupę... ok, to się i tak nie wróci:)) zapraszam do lektury i serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Gabi Drzewiecka - Chillizet

Dziennikarz muzyczny
Jeśli chodzi o moją radiową drogę, to zaczynałam w Radiu Roxy w 2011 roku. Wcześniej działałam w telewizji oraz internecie. To było radio, w którym uwielbiałam spędzać czas. To tam nauczyłam się realizacji, montażu dźwięków, miksowania playlisty i wielu innych, niezwykle przydatnych rzeczy. Później, w moim życiu pojawiło się Chillizet i jest to mój radiowy dom od wielu już lat.

Myśl globalnie, działaj lokalnie?

Zbliżające się wybory samorządowe uprzytomniły mi, że nie słucham żadnej lokalnej stacji radiowej, choć nawet nie wiem, czy w Warszawie jest jeszcze taka?
Odnoszę czasem nawet takie wrażenie, że niektóre lokalne problemy stały się ogólnopolskimi, jak rozbudowa metra, ale znacznie częściej, że te krajowe potyczki przeniosły się na lokalne podwórko, jak tworzenie różnych koalicji. Upartyjnienie państwa, czy szczególny urok stolicy?

Prawie jak w kinie...

Lubię filmy oparte na powieściach Nicka Hornby' ego i ich soundtracki. Tak było m.in. w przypadku High Fidelity czy About A Boy. Dlatego bardzo ucieszyła mnie wiadomość o premierze ścieżki dźwiękowej komediodramatu Juliet Naked. To znowu muzyka do filmu będącego ekranizacją prozy brytyjskiego pisarza. Jedną z głównych ról zagrał w filmie Ethan Hawke wcielający się w fikcyjną gwiazdę rocka Tuckera Crowe' a. I mimo, że nie znam jeszcze filmu mam przeczucie, że to fajna rola. Hawke całkiem nieźle radzi sobie tutaj jako wokalista i to mi wystarcza...