RadioNewsLetter - Wydanie 788

Numer wysłany 2018-09-20

Drodzy czytelnicy, Relacja z IBC w Amsterdamu Piotra Zbrozińskiego wygląda kulinarnie, ale są tam też smakołyki techniczne. Czyli dla każdego coś miłego. W poniedziałek odbyła się w Londynie "Next Radio" konferencja, na którą nie mogłam się wybrać, ale był tam Wojciech Dalętka, który za tydzień podzieli się wrażeniami z tego jednodniowego spotkania naszej branży. Może ktoś był na jakimś innym wydarzeniu radiowym? Chętnie się zapoznamy. serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Alicja Bendkowska - Radio Kolor

Prezenter i producent

Swoje poczynania w Radiu zaczęłam od praktyk z produkcji radiowej. Do tej pory, to druga po antenie „dziedzina”, którą najbardziej lubię w pracy w redakcji. Na praktykach byłam pół roku, potem pomagałam przy programie jako producent i taki side-kick, aż w końcu padło pytanie „ej a ty nie chciałabyś pogadać sobie czasem sama na antenie?” Pewnie że chciałam! No więc zaczęłam!

Głos Niedźwiedzia

Miało być inaczej. Miałem polecieć na kilka dni w Alpy. Spóźniłem się na lotnisko. Zawsze wiedziałem, że kiedyś to się musi zdarzyć. Przytrafiło mi się. Wszędzie jest za dużo ludzi... Nagła więc zmiana planów. Izery? Właśnie kilka dni temu przyznano mi tytuł Ambasadora Karkonoszy 2018. To miłe wyróżnienie, bo ja tam po prostu lubię być. No to bach i już tam jestem. Trzy, może nawet cztery dni. Za krótko, bo zawsze tak jest.

Let me show you Tel Awiw

Wybór Tel Awiwu, jako miejsca organizacji kolejnego Konkursu Piosenki Eurowizji, nie jest sensacją. Choć to Jerozolima dwukrotnie gościła w przeszłości imprezę i ma lepszą halę na tego typu widowisko, kwestie praktyczne i wizerunkowe miały większe znaczenie dla gospodarzy niż upieranie się przy politycznym priorytecie i przekonywaniu świata, że stolicą państwa jest święte miasto. Rezygnacja Argentyny z meczu piłkarskiego przed tegorocznym mundialem była wyraźnym sygnałem dla władz Izraela, że bojkot Eurowizji w tym kraju, albo jej przeniesienie gdzieś indziej wchodziło w rachubę.

Prawie jak w kinie - rocznica X Files

Jesienią 25 lat temu, dokładnie 10 września 1993 roku, wyemitowano pierwszy odcinek pierwszego sezonu kultowego amerykańskiego serialu Z Archiwum X. Szczerze przyznaję, trudno mi uwierzyć w upływ czasu. Do dziś pamiętam z jakimi emocjami czekałam na kolejne odcinki, które nagrywałam na kasety VHS. Te kasety mam w domu do dziś, choć pewnie już nigdy do niczego się nie przydadzą. A skąd popularność serialu w tamtych latach? Myślę, że złożyło się na to kilka czynników...