RadioNewsLetter - Wydanie 792

Numer wysłany 2018-10-25

Drodzy czytelnicy, Nie będzie konkursu na prezesa Polskiego Radia, ale chętni objęcia tego niepewnego stanowiska mogą się zgłaszać do członków Rady Mediów Narodowych. Jakie kryteria będą brane pod uwagę przy wyborze? Na pewno doświadczenie managerskie, staż pracy w mediach, profesjonalizm i innowacyjna wizja radia narodowego na następne lata. Brzmi obiecująco. zapraszam do lektury RNL i serdecznie pozdrawiam Alina

Wizytówka: Ewelina Pacyna - Radio ZET

Prezenterka programów radiowych
W domu rodzinnym dużo się słuchało, w tym także radia, a na pierwszym kaseciaku nagrywałam swoje ulubione programy Trójki. To był magnetofon UNITRA, model MK232, a zabierałam go ze sobą nawet na wakacje, żeby udokumentować pobyt. Do zabawy w radio wróciłam dopiero pod koniec studiów, nagrywając wywiady dla studenckiego Radia EX FM. Tutaj zdałam sobie sprawę, że wolę słuchać niż mówić. Zostałam reporterką.

Głos Niedźwiedzia

Elvis Costello. Rocznik 1954, dobry rocznik. Właśnie się ukazała 30 studyjna płyta sygnowana jego nazwiskiem. Album „Look Now”. Elvis & the Imposters. Warto jej posłuchać. Trzy albumy wydane przez Artystę w końcu lat 70 zaliczane są do 500 najważniejszych płyt wszech czasów (wg pisma Rolling Stone). Minęło wiele, wiele lat, a głos Costello jest taki jak kiedyś. Elvis jest zaliczany do kategorii „artysta artystów”. Wszyscy mówią o Nim dobrze.