RadioNewsLetter - Wydanie 793

Numer wysłany 2018-11-08

Drodzy czytelnicy, Przydały się nam te wolne dni, bo można było ochłonąć po elektryzujących doniesieniach o sprzedaży Grupy Eurozet. Ze źródeł zbliżonych do Żurawiej... ze źródeł zbliżonych do Czech Media Invest. Spekulacje, wywody, kalkulacje. Mam dobre wiadomości. Z kilkoma kolegami gramy w Eurojackpota i jak ktoś z nas wygra kupimy Eurozet. O wszystkim napiszemy oczywiście w RNL. serdecznie pozdrawiam alina

Brego, panie kolego

Gorana Bregovica nigdy nie widziałem wcześniej na scenie. Przespałem “Śpij kochanie, śpij” za wielką wodą, nie załapałem się na duety z Krawczykiem. Coś tam liznąłem na YouTubie. Poza tym wiedziałem, że Brego jest wielki, bo mój kolega był jego menadżerem, napisał o nim książkę i kupił sobie willę. Do dziś wesoło podśpiewuje “Bella ciao”, broń Boże “SOS”. Toteż kiedy dowiedziałem się, że Goran wystąpi w sali Strathmore Music Center, która znajduje się w odległości strzału z kałasznikowa od miejsca, w którym rezyduję, nie mogłem się oprzeć.

Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę

Nic dziwnego, że także odra upomniała się o swoje w okolicach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Szkoda, że chodzi akurat o chorobę, ale przecież jakiś zaraźliwy stan panuje u nas od dłuższego czasu.
Jak więc wyjdzie wspólne śpiewanie hymnu w niedzielę? Czy jest szansa na bardziej spektakularne wykonanie niż to Edyty Górniak w Korei? No i czy do akacji dołączą także wszystkie stacje radiowe?

Prawie jak w kinie...

Pod koniec października odbyła się w Łodzi 10. edycja Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit. Wśród tegorocznych gwiazd znaleźli się m.in. Giorgio Moroder oraz Andrzej Korzyński. To kolejny dobry rok jeśli chodzi o obecność kompozytorów filmowych w Łodzi. W latach 2016 i 2017 gościł w Atlas Arenie Hans Zimmer. Jesienią ubiegłego roku wystąpiły w Łodzi dwie legendy; w Atlas Arenie Ennio Morricone, a w ramach Freedom Jazz Festival Michel Legrand.