RadioNewsLetter - Wydanie 796

Numer wysłany 2018-11-29

Drodzy czytelnicy, Co tydzień, gdy przypominam szefom muzycznym o przesłaniu nowości, które włączyli na antenę często piszą "oj, co to znowu jest środa". Tak, dni i miesiące mijają tak szybko, że ani się obejrzymy i będziemy sobie składać życzenia świąteczno-noworoczne. Póki co życzę udanego reszty tygodnia i zapraszam do lektury nowego RNL. serdecznie pozdrawiam Alina

Wizytówka: Wojciech Kuczyński - Radio Jard

Redaktor Naczelny/Dyrektor Programowy/Dyrektor Muzyczny/ DJ
Radio, jako medium, które tworzę, odgrywa w moim życiu niezwykle istotną rolę od wielu lat. Już jako kilkulatek nagrywałem na kasety magnetofonowe wywiady z członkami swojej najbliższej rodziny. Poruszałem z nimi różne tematy. Gdy rówieśnicy bawili się samochodami i innymi gadżetami, w mojej świadomości ciągle było obecne marzenie o pracy przed prawdziwym radiowym mikrofonem.

Głos Niedźwiedzia

Kartka z muzycznego kalendarza... Jestem chyba dość nietypowy, bo mój ulubiony The Beatles to... George Harrison. Głównie za „Something” (mój numer jeden The Beatles song). 29 listopada 1969 roku single “Come Together/Something” był na topie Billboardu. 18 numer jeden grupy w Stanach. 27 listopada 1970 roku wyszedł album “All Things Must Pass”. 29 listopada 2001 roku George przegrał z rakiem. Miał 58 lat.

Polska wygrywa Eurowizję dla dzieci

Wielki sukces Roksany Węgiel. Bez względu na moją ocenę Eurowizji dla Juniorów, szczególnie jej reguł głosowania, występ 13-letniej Roksany w Mińsku był świetny! Zgadzało się w końcu wszystko: utalentowana wykonawczyni, chwytliwa piosenka oraz dobrze przygotowany i pokazany występ. Wielu starszych kolegów z branży mogłoby się po prostu uczyć. W konsekwencji za rok pojawia się możliwość organizacji tego wydarzenia w Polsce, choć reguły Konkursu Piosenki Eurowizji dla dzieci w tej kwestii różnią się od zasad imprezy dla dorosłych.

FutureHits: Rewrite The Stars

Co prawda to utwór „This Is Me”, który wykonują Keala Settle, Kesha i Missy Elliott zgarnął Złoty Glob 2018 jako 'Najlepsza piosenka', będąc jednym z wielu zawartych na soundtracku „The Greatest Showman: Reimagined”, ale to „Rewrite The Stars”, obok „A Million Dreams” P!nk ma szanse pozostać na radiowych antenach na dłużej. Klip Anne-Marie i Jamesa Arthura w tydzień wyświetlono 30 milionów razy!