RadioNewsLetter - Wydanie 800

Numer wysłany 2019-01-10
Drodzy czytelnicy,

Właśnie wpadł do Waszych skrzynek 800 numer RNL. Hura! Kto by pomyślał, że wytrwamy tyle lat!

Gdy w kwietniu 2000 roku zrobiliśmy numer ‘0’ nie mieliśmy zamiaru go do nikogo wysyłać. Cesco, Piotr Jałowiec i ja bawiliśmy się świetnie. Numer ‘0’ był po angielsku i opisywał żartobliwie kilka osób z naszej branży. Płakaliśmy ze śmiechu, a im więcej wina wypiliśmy tym bardziej nam się napisane teksty podobały.

Od tego czasu minęło prawie 19 lat i powiem szczerze, że czasami sama się sobie dziwie, że wciąż mi się chce... robić ten portal.

Początkiem tego tygodnia wysłałam maile do członków naszej redakcji i Niedźwiedź odpisał do mnie czule ‘kiedy przeczytałem pierwsze słowa, pomyślałem - Dragan rezygnuje! Szczęśliwie nie, bo byłoby jakoś pusto’.

Nie będzie pusto, bo mamy dla Was niespodziankę, ale o tym za tydzień.

Rozpoczął się nowy rok i miejmy nadzieje, że będzie to rok pełen nowych wyzwań i możliwości. Tego Wam z całego serca życzymy. Szczęśliwego i pomyślnego w pomysły 2019!

serdecznie pozdrawiam,

Alina

Hubert Jóskowiak poleca: 100% Rabbit - Rising

Debiutancki album zespołu 100% Rabbit jest świetnym dowodem na to, że z artykułami podsumowującymi rok w muzyce należy poczekać do końca grudnia. Płyta "Rising" ukazała się bowiem 28 grudnia, a myślę że byłaby w stanie wskoczyć w niejedno płytowe podsumowanie roku.

Po świetnie przyjętym solowym albumie sprzed dwóch lat Małgola Gulczyńska w końcu prezentuje światu piosenki skomponowane razem z Adamem Sowińskim. Ci, którzy polubili Małgolę na "A/B", po przesłuchaniu "Rising" nie będą z pewnością zawiedzeni. Nadal to świetnie skomponowane, melodyjne i wpadające w ucho, indie-popowe piosenki. Brzmieniowo Małgola oddala się co prawda trochę od początków muzyki rockowej, choć inspiracje The Beach Boys czy The Beatles nadal są na tej płycie słyszalne. Na pierwszy plan wychodzą jednak gitary i space-rockowe brzmienie, które można porównać z twórczością Spiritualized. Zresztą podobnie jak J.Spaceman, Małogla i Adam cały album stworzyli sami w zaciszu małego pokoju. Na uwagę zasługuje również minimalistyczna i jednocześnie bardzo intrygująca okładka.

Kto jeszcze nie słyszał powinien nadrobić jak najszybciej - np. w Radiu Afera, w tym tygodniu, codziennie po godzinie 8.00 i 19.00 🙂