RadioNewsLetter - Wydanie 802

Numer wysłany 2019-01-17
Drodzy czytelnicy,

Napisze jak było. Wczoraj, gdy mi powiedziano, że wersja RNL którą znamy od 15 lat, zniknie na zawsze z internetu popłakałam się. A pamiętam, ileż to razy mówiłam, że trzeba zamknąć ten portal, bo mam dosyć i takie tam... kobiece obietnice.

No to się przesiedliśmy, nie tylko na inny motor, ale także zmieniliśmy firmę hostingową, więc problemów było więcej niż się spodziewaliśmy. Tak czy inaczej. Wersja Beta wisi. Będziemy ją jeszcze udoskonalać, bo niedociągnięcia wyjdą w praktyce.

Śmiało piszcie, gdy macie uwagi i konstruktywne sugestie. I śmiało piszcie teksty do RNL, bo bez tego będzie krucho.

Przenosząc, czy jak mówią fachowcy, migrując kontent RNL przekonaliśmy się jaką unikatową wiedzę mamy tutaj o naszej branży. Jestem bardzo zadowolona, że Cinek dał radę zachować całe archiwum, bo zrobił to dla nas wszystkich.

Zapraszam i życzę przyjemnego korzystania

Serdecznie pozdrawiam
Alina

FutureHits: Forgive Me Friend

I cóż, że ze Szwecji...? Ano to, że jak dowiedziałem się pod koniec ubiegłego roku, uczestnicząc w jednej z konferencji w praskim Centrum Kreatywności, Szwecja niedługo po sukcesie Abby postawiła na naukę muzyki, by od „małego” wyłapywać talenty, tak jak ma to miejsce na boiskach piłkarskich. Proste? Owszem. I to, że dzieciaki co roku biorą udział w występach szkolnych orkiestr, także robi swoje, bo nie obawiają się grać publicznie, a do tego uczą się grać zespołowo.

Eurowizja 2019: Polska wybierze wewnętrznie

Spekulowano o tym od dawna. Wreszcie jest potwierdzenie w postaci komunikatu i regulaminu, choć na chwilę pisania tego tekstu wciąż bez stosownego załącznika, który jest kluczowy dla prawidłowego złożenia propozycji. TVP postawiła na wybór eurowizyjnej piosenki i reprezentanta przez wewnętrzną komisję na podstawie przesłanych zgłoszeń. Takie rozwiązanie zastosowano u nas ostatnio w 2005 roku.

Prawie jak w kinie...

No i mamy oscarowe nominacje. To, że Amerykańska Akademia Filmowa daje Zimnej wojnie szanse na trzy nagrody to miłe zaskoczenie. Nominacja w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny wydaje się oczywista. Sporadycznie natomiast zdarza się tak, że obraz inny niż anglojęzyczny dostaje nominacje w innych kategoriach; tych zarezerwowanych zazwyczaj dla kina anglojęzycznego. Nominacja dla Pawła Pawlikowskiego za reżyserię oraz Łukasza Żala za zdjęcia to wielki sukces polskiego filmu. Ale muszę przy okazji zwrócić uwagę, że nie podzielam takiego entuzjazmu w przypadku nominacji dla kilku innych produkcji.