RadioNewsLetter - Wydanie 805

Numer wysłany 2019-02-14
Drodzy czytelnicy,

Świętowaliście Światowy Dzień Radia? Akurat w naszym portalu nikt nie musi nikogo przekonywać o wyższości radia nad innymi mediami. Radio ma się wciąż dobrze, chociaż przybywa alternatywnych możliwości audio. Nikt jednak lepiej nie wie od Was, że zainteresowanie radiem zależy od tworzących program, a nie tylko od tego, w jaki sposób radio do nas dociera.

Tak naprawdę nie potrafię powiedzieć, w jakim momencie radio było dla mnie najważniejsze, ale jako dziecko słyszałam, jak ważne było dla moich rodziców. Słuchali Radia Wolna Europa, które trzeszczało i zanikało, a mój tata nie mający cierpliwości kręcił gałką, żeby złapać lepszy sygnał. Wtedy bałam się, że przez radio z zielonym oczkiem wpadnie do nas ktoś, kto zabierze moich rodziców. Zamalowałam sprytnie oczko czarną farbą i pozbyłam się strachu.

Jeżeli macie jakieś fajne opowieści z radiem w tle, zapraszam.

Serdecznie pozdrawiam

Alina

Prawie jak w kinie...

Amerykańska Akademia Filmowa podjęła w tym roku dziwaczną decyzję, która podczas Oscarowej Gali skutkować będzie wręczeniem niektórych nagród w przerwach reklamowych. Wszystko dlatego, by transmisja telewizyjna nie trwała dłużej niż trzy godziny. Kategorie, które padły ofiarą wariackiego pomysłu to zdjęcia, montaż, charakteryzacja oraz aktorski film krótkometrażowy. Jak się czują z tym nominowani w powyższych kategoriach?