RadioNewsLetter - Wydanie 809

Numer wysłany 2019-03-21
Drodzy czytelnicy,

O tym, że nasza branża się skurczyła wiemy od lat, ale że czasami brakuje chętnych do pracy w radiu to mnie zaskoczyło. Chociaż Radio Q z Kutna napisało, że na ich lokalne ogłoszenie zgłosiło się ponad 30 kandydatów. Jak się domyślamy są tam osoby, które marzą o jakiejkolwiek pracy i takie, które mają talent.

Tylko, że nowi adepci nie przychodzą do radia gotowi na antenę. To są miesiące, jeżeli nie lata pracy managementu, od którego zależy los początkujących talentów. Czy da się im szanse, czy mają czas, aby urosnąć i się rozwinąć. Czyli stałe tematy z konferencji radiowych. I dlatego tak się cieszę, że będę uczestniczyła w kolejnej, już 10-tej RadioDaysEurope, tym razem w Lozannie. Będzie inspirująco.

A mówiąc jeszcze o pracy i sukcesach. Podczas tegorocznych Brit Awards Pink została wyróżniona za 'Outstanding contribution to music'. Dziękując za nagrodę powiedziała między innymi, że to co osiągnęła zawdzięcza temu, że ‘pracuje z ludźmi, którzy są lepsi od niej’.

serdecznie pozdrawiam Alina

Wizytówka: Agnieszka Lipka-Barnett - Radio Dla Ciebie

Prezenterka, dziennikarka, swego czasu też wydawca, obecnie głównie... mama

Radio marzyło mi się od zawsze. Wiem, to banalne, ale taka jest prawda. Pierwsze "audycje" tworzyłam dzięki dwóm magnetofonom (swoją drogą, muszę przekopać pudła, żeby sprawdzić, czy któraś taśma się ostała). I tak sobie marzyłam o radiu po cichu, aż w końcu - za namową mojej Mamy - odważyłam się spróbować.Uwielbiam moją pracę ze względu na Słuchaczy.