RadioNewsLetter - Wydanie 811

Numer wysłany 2019-04-05
Drodzy czytelnicy,

Z dziesięciu Radiodays Europe konferencji nie byłam tylko na trzech i za każdym razem, gdy mnie tam nie było... cierpiałam. Dla mnie jest to tzw. ‘must’, najważniejsze wydarzenie w branży radiowej w roku, po którym wracam zainspirowana i bardzo zadowolona, bo tylu radiowców w jednym miejscu nie mam okazji spotkać gdzie indziej. I co mnie raduje najbardziej, oprócz spotkań ze starymi znajomymi, to obecność młodych adeptów sztuki...

Dlatego to wydanie RNL otwiera najmłodszy radiowiec z polskiej ekipy na tegorocznej RDE, Łukasz Lorenc ze studenckiego Radia Luz z Wrocławia. Był pierwszy raz i gdy opowiadał mi co widział i co usłyszał miał wypieki na twarzy. To dobry znak:)

W tym week-endowym wydaniu RNL są także relacje z RDE Małgorzaty Mizińskiej (Grupa Time), Katarzyny Buszkowskiej (Radio Zet) oraz Tomka Dykierta (RCS). I oczywiście nasze stałe rubryki.

Zapraszam i serdecznie pozdrawiam

Alina

Sound Matters - RDE 2019

Za nami kolejne święto radia. Wydaje mi się, że jest jeszcze zbyt wcześnie, aby dzielić się zaabsorbowaną w tak dużych ilościach wiedzą, co jest obecnie „hot” w świecie radia. Wszystko jest jeszcze zbyt świeże, musi się poukładać w głowie, dojrzeć. To, z czym na pewno zostaję po tej konferencji, to potwierdzenie, że pomimo coraz doskonalszej technologii, człowiek - rozumiany jako niepowtarzalna osobowość - wciąż jest w radiu na pierwszym planie.