RadioNewsLetter - Wydanie 817

Numer wysłany 2019-05-23
Drodzy czytelnicy,

Badania słuchalności, które co miesiąc otrzymujemy od Komitetu Badań Radiowych jest realizowane przez firmę Millward Brown. Niestety, nawet w naszej branży nie wszyscy wiedzą o tym, skąd pochodzą publikowane co miesiąc zestawienia Radio Tracka. I dlatego w naszym portalu poświęcimy więcej uwagi badaniom słuchalności oraz planom wprowadzenia nowego pomiaru mediów na polskim rynku.

W tym wydaniu RNL rozmawiam z Moniką Jaworską, szefową wrocławskiego Radia RAM. Monika jest ciekawą, niezwykle barwną osobowością i myślę, że jedną z młodszych osób zarządzających stacją w naszym kraju, w sektorze publicznym. I o ile spotykam się z negatywnymi opiniami dotyczącymi młodszego pokolenia radiowców, którzy ponoć już nie ‘czują’ radia tak jak to drzewiej bywało to uważam, że musimy im zaufać, pomagać i wierzyć, że oni też dadzą rade.

Serdecznie pozdrawiam

Alina

Wizytówka: Magdalena Fijałkowska - Radio Lublin

Dziennikarka, redaktorka audycji muzycznych

W lutym 2019 świętowałam antenową pełnoletniość: 21 lat. Były wszystkie szczeble: od odbierania telefonów podczas listy przebojów, poprzez pasma DJ-skie, tworzenie od podstaw małego, lokalnego radia, audycje nocne, poranne, realizowanie audycji innych autorów, kulturalną reporterkę aż po współpracę z europejskimi mediami i pracę w Polskim Radio. Wszystko potrzebne i ważne.