RadioNewsLetter - Wydanie 818

Numer wysłany 2019-06-06
Drodzy czytelnicy,

W tym tygodniu mieliśmy mieć wolne. Szczególnie, że przyjechał do nas Niedźwiedź i byliśmy razem na świetnym koncercie The Eagles w Amsterdamie. Pogoda cudowna, czasami pochmurno, czasami słońce, 18 C, nic tylko korzystać ze spacerów, zajadać się śledziem, patrzeć na kanały i pić wit bier.

Ale jakoś tak koło wtorku zrobiło nam się głupio, że nie wydamy RNL, szczególnie, że jest się czym dzielić :)

Tylko kto napisze temat tygodnia? Chętnych coraz mniej. Chcieliśmy Niedźwiedzia umotywować, ale on wykręcił się tym, że jest na ‘wakacjach’. A zatem, żeby jednak coś na otwarcie było zajrzałam do archiwum i znalazłam tekst, który napisał Cesco w 2005 roku i który wciąż jest aktualny.

Temat zdobywania szlifów w zawodzie ‘radiowiec’ trzyma się nas od lat. Widzę jak sobie radzą z tym nadawcy w Holandii, ale sami wiecie, że ‘co kraj to inny obyczaj’. A my w Polsce...

Serdecznie pozdrawiam

Alina

Rozterki wizowe     

Od kilku dni wujek Sam sprawdza konta na Facebooku, Twitterze, Instagramie, Youtubie i innych mediach społecznościowych u osób starających się o wizę do USA. Niestety mieszkańcy kraju płaczącej wierzby i karpia w galarecie wciąż należą do grona ubiegających się, mimo wielokrotnych obietnic, że przymus wizowy zostanie zniesiony. Niejeden ambasador zza wielkiej wody, ba nawet prezydent nam to obiecywał, ale bez większego skutku.

Bryan Ferry - Wrocław, 2019.06.04

Niezwykle ucieszyłem się na wiadomość o tym, że kilkaset metrów od miejsca, w którym mieszkam, wystąpi jeden z moich faworytów - Bryan Ferry. Zapewne co najmniej połowa widowni ucieszyła się jeszcze wcześniej niż ja, bo kiedy rezerwowałem mój bilecik, trudno było znaleźć miejsce w strefie, z której najchętniej obserwuję artystów na scenie. Sold out! na afiszu pojawiło się już kilka tygodni temu.