RadioNewsLetter - Wydanie 821

Numer wysłany 2019-07-11
Drodzy czytelnicy,

W tym tygodniu w Holandii trwa tydzień cyfrowego radia - de Week van de Digitale Radio. W reklamach podkreśla się nową jakość w słuchaniu radia. I przy okazji można wygrać DAB+ radio.

Moim ulubionym porankiem jest Jan-Willem Start Op!, program w Radiu 2 (publiczne, krajowe), gdzie przed 8 rano jest stały konkurs ‘Introrally’, w którym słuchacze zgadują tytuły pięciu utworów. Wygrać można mnóstwo drobiazgów, ale ulubionym jest kubek termiczny 'Jan Willem thermomok’. Od 8 lipca do pulii nagród dołączono odbiornik DAB+, ale i tak słuchacze mówią "fajny prezent, ale ja najbardziej chciałbym wygrać... termokubek".

Jaki efekt i czy w ogóle odniesie taki tydzień promujący cyfrowe radio? Trudno przewidzieć, ale np. Cesco wyśle jutro zdjęcie pokazujące jak słucha NOS Radio Tour de France z nadzieją, że wygra odbiornik DAB+.

Zapraszam do wakacyjnego RNL

Serdecznie pozdrawiam

Alina

Marcin Bąkiewicz poleca: Ed Sheeran feat. Bruno Mars and Chris Stapleton - Blow

Choć duża ilość tatuaży mogłaby sugerować, że Ed Sheeran gra w metalcore’owej kapeli, rzeczywistość jest, jak Państwo wiedzą, inna. Ed należy do grona artystów, których do tej pory na antenie Antyradia grać nie miałem zamiaru. Aż do piosenki o tytule, nomen omen, „Blow”, która dla zasłuchanych w jego klasycznym obliczu może być swego rodzaju energetycznym ciosem.