RadioNewsLetter - Wydanie 855

Numer wysłany 2020-05-14
Drodzy czytelnicy,

Właśnie zagłosowałam na Radio 2 Songfestival Top 50, czyli na 3 najlepsze, według mnie, piosenki eurowizyjne wszech czasów. Na co zagłosowałam? Na Waterloo - Abby, Birds - Anouk i Arcade - Duncan Laurence, który wygrał w ubiegłym roku ESC i uczynił Holandię organizatorem tegorocznego konkursu. Należy mu się takie wyróżnienie. Był świetny!

Wiadomo, że Eurowizja się nie odbędzie, ale lokalnie organizuje się różne aktywności wirtualno-medialne, aby wypełnić pustkę z powodu braku prawdziwego koncertu. Nie planowałam udziału w Eurowizji jako akredytowana obserwatorka-dziennikarka, bo uważam, że mamy Szymona, który się zna i wie, jak to się robi najlepiej. Do dzisiaj wspominam Eurowizję, która miała miejsce w Oslo w 1996 roku. Jako dziennikarze byliśmy tam traktowani jak celebryci. I od tej pory już nigdy więcej nie byłam na żadnym z koncertów ESC, żeby sobie nie popsuć cudownych wspomnień.

W piątek, 15 maja, Radio 2 nada Top 50 utworów, na które zagłosowali słuchacze stacji, fani Eurowizji i wśród nich będę także ja, taka sobie fanka :)

Serdecznie pozdrawiam i życzę zdrowia.

alina