RadioNewsLetter - Wydanie 866

Numer wysłany 2020-09-17
W tym tygodniu bajeczna trójca Czabański, Kamińska i Narkiewicz-Jodko w medialnej ofensywie przekonują nas, że nowa Trójka będzie lepsza, młodsza i bardziej polska niż kiedykolwiek wcześniej.

Jednak szybkie spojrzenie na dzisiejszą ramówkę sprawia, że zastanawiamy się, jak zamierzają to osiągnąć.Nie obawiajmy się jednak - co może pójść nie tak - razem ci liderzy mediów publicznych mają więcej wiedzy radiowej niż… eee… OK, na razie ich zignorujemy i wrócimy do tematu w przyszłym tygodniu, kiedy przyjrzymy się dokładniej temu, co powiedziano i co się właściwie robi, aby zatrzymać upadek Polskiego Radia.

W międzyczasie rzućcie okiem na najnowszy Radio Track - miasta. W Warszawie wszystkie stacje Polskiego Radia łącznie dają oszałamiające… 12,2%. Na szczycie rankingów Zet wciąż wyprzedza RMF, ale na jak długo?

Co roku o tej porze wielu z nas było w Amsterdamie na wystawie IBC, podziwiając najnowsze rozwiązania technologiczne i dla radia i telewizji. Od kilku lat relacje z IBC pisał do RNL Piotr Zbroziński (RadioArts). Nie ma IBC, ale Piotr przyjrzał się bliżej technicznym zagadnieniom utrzymania normalnego programu radiowego w warunkach pandemicznych.

Dalej w RNL Agnieszka Szydłowska dołącza do newonce.radio! Maruda w towarzystwie kani snuje rozważania o zbudowaniu czegoś na miarę współczesności całkowicie od nowa, a Szymon Stellmaszyk porównuje Martyniuka z Jamiroquai.

Miłej lektury - do zobaczenia w przyszłym tygodniu.

Serdecznie pozdrawiam

Cesco